Atgal

Kodas AŠ: saviugdos ir gamtos patyrimų programa

Kodas AŠ: saviugdos ir gamtos patyrimų programa

„Kodas AŠ“ užsiėmimuose keliausime po spalvingus ir gilius savęs bei mus supančios aplinkos pažinimo labirintus.

Sekdami empatiško bendravimo ir gamtos terapijos principais, stengsimės aiškiau suprasti savo emocinį pasaulį, kurti prasmingas draugystes, gilinti ryšį su gamta. Auginsime ir stiprinsime emocinę sveikatą, komunikacijos įgūdžius, kūrybiškumą, bičiulišką buvimą, savęs atradimus ir vidinį tvirtumą. Sužinosime, kokie išgyvenimo principai gali būti vertingi miško nuotykių metu.

Užsiėmimuose narpliosime paauglystės metu kylančius augimo poreikius:

  • Tapatumo, savojo aš kūrimas
  • Pasitikėjimo savimi stiprinimas
  • Atsparumo auginimas
  • Savęs išbandymo, iššūkių poreikis saugioje aplinkoje

Du patyrę ir gamtos atradimus mylintys vadovai pasidalins sukaupta patirtimi, padės megzti ryšį su aplinka, kitu ir savimi bei leisis į „Kodas AŠ“ nuotykį drauge.

Pasirinkite tinkamiausią grupę

Kodas AŠ: saviugdos ir gamtos patyrimų programa / 13–18 metų / An

Kodas: 14-999

Laikas: 17:00

Vadovai: Lina Bakšytė

Suvestinė

Pasirinkta grupė:

Kodas AŠ: saviugdos ir gamtos patyrimų programa

Kodas:

14-999

Amžiaus grupė:

13–18 metų

Užsiėmimo laikas:

Antradienis: 17:00

Vieta: 208 kab.

Būreliui vadovauja:

Lina Bakšytė

Kaina:

45.00 Eur/mėn

Šiuo metu laisvų vietų nėra

Stoti į eilę

„Kodas AŠ“ būrelis suteiks įrankius, stiprinančius jauną žmogų:

  • Savęs pažinimo (savo ribų, autentiško buvimo, jausmų pažinimas)
  • Patikimo tarpusavio ryšio kūrimo (empatiškas bendravimas, aktyvus klausymas)        
  • Bičiuliškumo (draugystės, buvimo grupėje stiprinimas)         
  • Buvimo gamtoje (kaip nerimo, streso įveikos būdas, pasitikėjimo savimi auginimas)

Programoje naudojama šie principai:

  • Gamtos ir miško terapijos praktika (miško maudynės, kurių metu mažinamas nerimas, atveriamas kūrybiškumas, autentiškas buvimas per aplinkos tyrinėjimą pojūčiais);
  • Nesmurtinės komunikacijos metodas (mokomasi kurti ryšius, paremtus įsiklausymu vienam į kitą, savo ir kito poreikius, jausmus, formuluojant aiškius, konkrečius prašymus vienas kitam, be vertinimo);
  • Mentorystės (asmeniniu pavyzdžiu, įsiklausymu ir teigiamo bendravimo patirtimi besiremiantis bendravimas);
  • Aktyvaus piliečio metodas (sprendžiamos jaunimo gyvenimui artimos problemos remiantis problemos tyrinėjimu, išeičių paieška ir konkrečių sprendimų įgyvendinimu, kaupiant aktyvaus problemų sprendimo patirtį).

Programa suskirstyta į tris metų laikus, kuriuose vyks teminės programos veiklos:

• Ruduo – bičiulystės dūzgės
• Žiema – stiprybės kodas
• Pavasaris – išbandymai

Kiekvienu metų laiku, su bendražygių būriu suderintą savaitgalio dieną, leisimės į 2 patyriminius žygius, kuriuose įtvirtinsime teminių susitikimų metu įgautus asmeninius įgūdžius. Per metus vyks 6 (4,5 val. trukmės) patirtiniai savaitgalio susitikimai. Kadangi programoje vyksta nuosekli grupės veikla, kviečiame lankyti šiuos užsiėmimus iki mokslo metų pabaigos, kad „Kodas AŠ“ būtų sėkmingai iššifruotas.

Vadovai

  • Lina Bakšytė

    Gamtos patyrimai – stipriausi vaikystės prisiminimai, atvedę Liną į gilesnį miško aplinkos poveikio sveikatai pažinimą. „Miško maudynės man yra būdas auginti save, vaikus, jaunimą, stiprinti tarpusavio ryšį bei pagarbų požiūrį į aplinkinį pasaulį“ – pasakoja Lina.
    Augindama sūnų Lina išleido lauko nuotykių knygą „Kur nuklydo panagiukai“, su kuria ir šiandien kviečia išbėgti į gamtą.
    Mokslo žinias apie įtraukius darbo su jaunimu būdus Lina kaupė edukologijos studijose bei „Gamtos ir miško terapijos pagrindų ir poveikio sveikatai“ kurse. Organizavo programas bei edukacijas jaunimui: šalies vaikų daržininkavimo iniciatyvą „Žalia pėda“ bei mentorystės programą „Mentor Lietuva“ ir kt.

  • Edvardas Stalionis

    Gyvenimu žingsniuoja su smalsumu ir noru pažinti, atrasti bei pajausti. Domisi įvairiomis mokslo kryptimis, kurios padeda tyrinėti žmogaus ir jį supančios aplinkos kompleksiškumą. Didžiąją dalį savo laisvo laiko praleidžia gamtoje, stovyklauja, stebi paukščius, fotografuoja ir pažindinasi su gamtos dovanojama gausa. Šokis, amatai, kelionės, menas – sritys, kurios praturtina Edvardo gyvenimą.

    Be viso to, jau kelis metus Edvardas gilinasi į nesmurtinės komunikacijos (NVC) praktiką, dalyvauja įvairiuose Lietuvos organizuojamuose mokymuose. Vertina žmogiškumą, nuoširdumą ir atsakomybę bei džiaugiasi galimybe kurti ryšį su jaunu žmogumi, kartu tyrinėti ir augti.

Ką veiksime užsiėmimuose?

  • Leisimės į žygius
  • Daug judėsime
  • Semsimės įkvėpimo ir kursime
  • Bursime empatijos ratus
  • Medituosime ir įsiklausysime į save
  • Keliausime į savo vidinio pasaulio bei gamtos patyrimus

Ką svarbu žinoti prieš sudarant sutartį?

Sudarant sutartį būtina pateikti vieno iš tėvų (ar globėjų) ir vaiko asmens dokumentus – sutartis be asmens dokumentų nesudaroma.

Sutartis galioja iki einamųjų mokslo metų birželio 15 d. Nutraukti sutartį anksčiau termino, vienašališkai galite tik įspėję mus ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų. Sutartis nutraukiama kalendorinio mėnesio paskutinę dieną. Apie savo apsisprendimą nutraukti sutartį, galite mus informuoti bet kurią einamojo mėnesio dieną el. paštu [email protected] arba atvykus į SVJC Informacinį centrą, bet sutarties nutraukimas bus užfiksuotas tik to mėnesio paskutinei dienai. Už einamąjį mėnesį turėsite būti pilnai atsiskaitę, nes iki pat jo pabaigos paslaugos bus teikiamos pagal numatytą tvarkaraštį. Būrelio vadovo informavimo apie ketinimą nebelankyti užsiėmimų, nelaikome SVJC informavimu, kadangi vadovas sutarčių neadministruoja.

Paslaugų teikimas gali būti sustabdomas (dėl atostogų, ligos ir pan.) per visą sutarties galiojimo laikotarpį - 2 (du) kartus po 7 (septynias) kalendorines dienas arba 1 (vieną) kartą 14 (keturiolikai) kalendorinių dienų. Viso 14 (keturiolikai) dienų per sezoną. Paslaugų gavėjas, norėdamas sustabdyti paslaugų teikimą, privalo apie tai informuoti Paslaugų teikėją ne vėliau kaip pirmąją sustabdymo dieną, pateikdamas raštišką prašymą SVJC Informaciniame centre arba el. paštu [email protected]. Pasibaigus sustabdymo laikotarpiui, sutarties vykdymas automatiškai tęsiamas toliau.

Sąskaitos išrašomos ir išsiunčiamos kiekvieno mėn. pradžioje ir turi būti apmokėtos iki einamojo mėn. 10 d., jei vėluojate mokėti, skaičiuojami delspinigiai. Siunčiamos sąskaitos yra tik primenamojo pobūdžio, sąskaitos negavimas neatleidžia nuo mokėjimo.

Pasirašant sutartį Informaciniame centre, pirmojo mėnesio įmoka sumokama iš karto. Perkant paslaugas internetu, galima apmokėti per 24 val. nuo pirkimo pradžios. Neapmokėjus per parą, vietos rezervacija yra atšaukiama.

Atliekant pavedimą, banko grafoje „kliento kodas gavėjo informacinėje sistemoje“ būtina nurodyti savo mokėtojo kodą, kurį rasite pirmajame sutarties puslapyje.

Užsiėmimai nevyksta tik per valstybines šventes, moksleivių atostogų metu užsiėmimai vyksta įprastu grafiku.

Mūsų draugai

Vilniaus miesto savivaldybė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija