Mūsų kovo mėn. džiaugsmai

Kovo 30-ąją maži ir dideli SVJC plaukikai rungėsi Varlistų žaidynėse.

Čia jie varžėsi vieni su kitais plaukdami 50 m krūtine savo amžiaus grupėse. Į finalą pateko net 144 vaikai ir jaunuoliai, o atrankose dayvavo kur kas daugiau. Dalyviai, startuodami nuo startinio bokštelio, galėjo pradėti plaukimą galva arba kojomis. Buvo svarbu laikytis plaukimo krūtine taisyklių ir vengti stiliaus klaidų, tokių kaip: šuolis į vandenį nesulaukus signalo, po starto ar posūkio pradėti plaukti kitu stiliumi, posūkį ar finišą pasiekti viena ranka ir pan.

Mažieji varliukai dailiai rungėsi ir šauniai pasirodė, o tarp vyresniųjų vyko įnirtinga ir atkakli kova. Visi dalyviai demonstravo puikią techniką ir greitį, pasiekė ne vieną asmeninį rekordą. Tėveliai, žiūrėję varžybas iš baseino balkono, stipriai palaikė savo jaunuosius plaukikus ir skatino ovacijomis.

Trenerė Ž. Skridlienė džiaugiasi, kad kiekvienais metais vis daugiau vaikų išmoksta plaukti ir prisijungia prie gausios „Varlistų šeimos”. „Gera stebėti jų tobulėjimo progresą ir džiaugtis pasiekimais. Mūsų tikslas nėra Olimpiniai medaliai, labiau proceso džiaugsmas ir taisyklinga technika, tad smagu, kad kai kurių vaikų greičiai buvo išties konkurencingi sporto mokyklų auklėtiniams.“ – teigia trenerė.

Kuo ypatingas plaukimas krūtine ir kodėl taip svarbu išmokti juo plaukti?

• Plaukimo krūtine (angl. breaststroke, pranc. brasse) pavadinimas kilęs iš prancūzų kalbos “bras” - ranka. Lietuviškas pavadinimas akcentuoja krūtinę todėl, kad gulama ant krūtinės, o gal dėl judesio, kuris prasideda nuo krūtinės. Liaudiškai šis plaukimo stilius vadinamas „varlyte“ ir bene labiausiai atspindi patį judėjimo principą.
  • Tai seniausias iš pasaulyje žinomų plaukimo būdų. Egipte, „Plaukiko uoloje“ rasti piešiniai buvo sukurti apie 9000 metus pr. m.e., juose  pavaizduoti plaukiantys „varlyte“ žmonės.
  • Tai pats sunkiausias ir techniškai sudetingiausias būdas „išmokti“ ir pats lengviausias „plaukti“. Pradedant mokytis yra daug subtilybių ir niuansų, kurios būtina perprasti.
  • Tarp 4 plaukimo būdų jis yra tarsi trečios eilės pusbrolis, nes plaukimo stiliai kraulis, nugara ir peteliškė turi daug daugiau tarpusavio panašumu.
  • Tai nepaprastai elegantiškas plaukimo stilius. Ilgas slinkimas subalansuotas su rankų bei kojų koordinacija.
  • Plaukimas krūtine – vienas sėkmingiausių ir daugiausią medalių atnešęs plaukimo stilius Lietuvoje. Didžiuojamės Rūta Meilutyte, Lina Kačiušyte, Arvydu Juozaičiu, Giedriu Titeniu, Kotryna Teterevkova. Jie ne tik garsina Lietuvą, bet ir populiarina plaukimą mūsų šalyje.
  • Šis stilius, turi labai plačią praktinę paskirtį. Jo dėka lengva taupyti jėgas ir įveikti didelius atstumus, transportuoti krovinį, pavargusį arba skęstantį žmogų. Plaukiant krūtine nesunku pakeisti kryptį ir greitį, yra išlaikomas geras matomumas.
  • Plaukimas krūtine yra pagrindinis elementas „plaukimo ABC“ programoje. Ši išgyvenimo vandenyje įgūdžių programa remiasi Nyderlandų patirtimi ir yra skirta mažinti skęstamumą Lietuvoje.

Didžiuojamės kiekvienu plaukusiu Varlistų varžybose bei dėkojame jų plaukimo treneriams, komisijai ir, žinoma, pagrindinei renginio organizatorei – Žanai Skridlienei.

Sostinės vaikų ir jaunimo centre, kovo 25 d., vyko Šeimų stalo teniso turnyras.

Jame atkakliai kovėsi net 28–ios šeimos. Renginio dalyviai – skirtingo amžiaus SVJC stalo teniso treniruotes lankantys vaikai, jų šeimos bei kiti artimi žmonės. Jau dvidešimt metų vykstančios varžybos šiemet tapo ypatingomis, nes pirmą kartą vienos šeimos komandoje dalyvavo ir močiutė.

Aktyvų buvimą kartu bei tarpusavio bendravimą skatinantis renginys kasmet sulaukia lankytojų susidomėjimo ir įtraukia vis naujų narių į stalo teniso aistruolių būrį. Gausiai susirinkusiems stalo teniso žaidėjams įteikti suvenyrai. Renginys buvo pripildytas smagia nuoataika ir pažadu susitikti kitais metais.

Renginio iniciatorė bei vyr. teisėja – stalo teniso Lietuvos čempionė, pasaulio lietuvių žaidynių, neformalaus ugdymo pedagogė, SVJC stalo teniso vadovė Jūratė Raminta Vaznelienė.

SVJC šuolininkai į vandenį atvirame Lietuvos jaunių-jaunimo šuolių į vandenį čempionate parodė įspūdingus gebėjimus, o plaukikai su pelekais dalyvavo ir puikių rezultatų pasiekė Italijoje vykusiose varžybose bei Elektrėnuose vykusiame čempionate.

Kovo 18–19 d., Sostinės vaikų ir jaunimo centre vyko atviras Lietuvos jaunių-jaunimo šuolių į vandenį čempionatas. Dvi dienas trukusiose varžybose jaunieji sportininkai varžėsi šuolių į vandenį nuo 1 ir 3 metrų tramplinų rungtyse.

Jaunimo amžiaus („A“) grupėje čempionų titulus iškovojo praėjusių metų pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionato dalyviai, 17-mečiai Urtė Valeišaitė ir Gertas Varneckis. Jaunimo vice čempionais tapo Vita Šlajūtė, Smiltė Mikelaitytė bei Dominykas Sirvydis. Jaunių („B“) grupėje abiejose rungtyse nugalėjo 14-metis vilnietis Martynas Lisauskas. Sidabro medalius iškovojo Kiril Baziuk, o bronzos nugalėtoju tapo Svajūnas Cechanavičius. Tarp mergaičių geriausiai 1 m tramplino rungtyje pasirodė vilnietė Guoda Šlajūtė, mažiau nei vienu balu aplenkusi kaunietę Emiliją Maželytę. Trečioji vieta šioje rungtyje atiteko Aušrai Malskaitytei iš Vilniaus. Šuoliuose nuo 3 m tramplino nugalėtoja tapo E. Maželytė, įveikusi G. Šlajūtę ir Urtę Brazytę iš Kauno. Išsamūs rezultatai – čia.

Varžyboms teisėjavo „Vilniaus šuolininkų į vandenį klubo“ asociacijos prezidentas bei SVJC šuolių į vandenį treneris – Rimantas Puronas; Vyr. sekretorė –  Paulė Čyžaitė.

Varžybas organizavo Lietuvos plaukimo federacija, kartu su Sostinės vaikų ir jaunimo centru.

Dėkojame organizatoriams, treneriams, teisėjams ir dalyviams už puikų renginį ir šaunius pasirodymus atliekant šuolius.

2023 m. kovo 17–19 dienomis vykusiose Pasaulio plaukimo su pelekais taurės varžybos Italijoje dalyvavo 5 SVJC auklėtiniai. Juos treniravo ir padėjo pasirengti varžyboms mūsų treneriai – Aivaras Šalkauskas ir Lada Urbanovič.

Varžybose dalyvavo bene daugiausiai sportininkų iš viso pasaulio per visų šių varžybų istoriją – iš viso net 726 sportininkai iš 24 šalių.

SVJC auklėtiniai gerino asmeninius rezultatus, vykdė sporto meistro normatyvus bei užėmė labai aukštas vietas:

• Ignas Reinsonas startavo 50 m nėrime, užėmė 12 vietą; 50 m plaukime užėmė 10 vietą; 100 m plaukime užėmė 16 vietą, o 200 m plaukime užėmė 18 vietą.
  • Alina Morščiakina startavo 800 m plaukime, užėmė 18 vietą; 50 m plaukime užėmė 25 vietą; 400 m plaukime užėmė 20 vietą ir 200 m plaukime užėmė 36 vietą. Kiekvienoje distancijoje Alina įvykdė Lietuvos sporto meistro normatyvą.
  • Margarita Liapka startavo 50 m nėrime, užėmė 8 vietą; 100 m plaukime po vandeniu (su oro balionu) užėmė 6 vietą ir 200 m plaukime užėmė 13 vietą.
  • Austėja Puodžiūtė startavo 50 m plaukime su atskirais pelekais (BF), užėmė 55 vietą; 400 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 29 vietą; 100 m plaukime užėmė 43 vietą ir 50 m plaukime užėmė 47 vietą.
  • Vilius Šipkauskas startavo 400 m plaukime su atskirais pelekais (BF) ir užėmė 28 vietą; 50 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 31 vietą; 100 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 30 vietą, o 200 m plaukime su atskirais pelekais (BF)  užėmė 32 vietą.

Komandiniame 4 x 100 m estafetiniame plaukime su atskirais pelekais (BF) SVJC komanda užėmė 11 vietą.

Sveikiname ir džiaugiamės mūsų plaukikais šauniai pasirodžiusiais Pasaulio plaukimo su pelekais taurės varžybose Italijoje!

Paukikai su pelekais puikiai pasirodė ir kovo 18 d. vykusiame Lietuvos plaukimo su pelekais jaunimo čempionate Elektrėnų baseine.

SVJC auklėtinių rezultatai:

• Liepa Lisauskaitė startavo  50 m nėrime, užėmė 2 vietą; 50 m plaukime užėmė 2 vietą; 100 m plaukime  užėmė 2 vietą; 200 m plaukime užėmė 2 vietą.
  • Gabija Gečaitė startavo 50 m nėrime, užėmė 4  vietą; 50 m plaukime užėmė 3 vietą, 200 m plaukime užėmė 5 vietą.
  • Erika Martinonytė startavo 100 m plaukime užėmė 1 vietą; 50 m plaukime užėmė 1 vietą; 200 m plaukime užėmė 1 vietą.
  • Adomas Choroch startavo 50 m plaukime su atskirais pelekais (BF), užėmė 11 vietą; 100 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 9 vietą.
  • Adam Matusevičius startavo 50 m plaukime su atskirais pelekais (BF), užėmė 7 vietą; 100 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 4 vietą.
  • Naglis Dagilis startavo 50 m plaukime su atskirais pelekais (BF), užėmė 13 vietą; 100 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 11 vietą.
  • Julius Petrenko startavo 50 m plaukime su atskirais pelekais (BF), užėmė 3 vietą; 50 m plaukime užėmė 3 vietą; 100 m plaukime su atskirais pelekais (BF) užėmė 2 vietą.
  • Pijus Petkus startavo 50 m nėrime, užėmė 6 vietą; 100 m plaukime užėmė 5 vietą.

Dėkojame visiems plaukikams už puikius rezultatus čempionate, o treneriams Aivarui Šalkauskui ir Ladai Urbanovič už šaunų auklėtinių parengimą!

Paskelbta: Kovo 21, 2023