VILNIUS RECYCLED ART FESTIVAL

Kalėdinis dekoravimo konkursas ir baigiamasis renginys

Perdirbto meno festivalis

„Vilnius Recycled Art festival“

„Vilnius Recycled Art Festival“ Kalėdinio dekoravimo konkursas


Organizuojamas siekiant paskatinti mokyklas, neformaliojo ugdymo įstaigas kalėdinei puošybai naudoti antrines žaliavas ar jau nebenaudojamus daiktus – pvz. senus žaislus, mašinų detales ar kitų mechaninių įrengimų dalis, naudotas statybines medžiagas – pakeičiant jų pirminę funkciją ir gaunant netikėtus kūrybinius sprendimus, sukuriant dekoratyvius puošybos elementus, menines instaliacijas.

Puošimui turėtų būti panaudota ne mažiau nei 50% jau nebenaudojamų daiktų ar antrinių žaliavų. Medžiagos iš gamtos, pvz. akmenys, medis, žemė, lapai, vanduo ir t.t. nėra laikomos antrinėmis žaliavoms.

KONKURSO NUOSTATAI

Recycled Art Kalėdinio dekoravimo konkurso laimėtojų sąrašas ir dalyvių darbai

Laimėtojai:


Prienų Revuonos pagrindinė mokykla
Mokytoja Zita Ferevičienė

Vilniaus Žirmūnų gimnazija
Mokytoja Vaida Gailiūnienė

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija
Mokytoja Jolanta Sikorskytė-Klibienė

Diplomai ir dovanos mokykloms

Klaipėdos Vėtrungės gimnazija
Mokytoja Solvita Dimienė

Stakliškių gimnazija
Mokytoja Lina Andriukevičienė

Kauno kūrybos namai Uniqum
Mokytoja Ingrida Oželienė

Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazija
Mokytoja Katažina Sokolovska

 • Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos komanda puošė vieno aukšto fojė nameliais iš kartotinių dėžių, kurias atidavė valgyklos darbuotojos. Iš vielos, kuri buvo išimta iš senų elektros laidų, gaminome eglutes (kurias puošėme plastmasinių butelių kamšteliais ir varinėmis vielutėmis), medelius.Viena eglutė pagaminta iš plunksnų.
 • Apie darbus
 • Joniškio r. Žagarės gimnazijos kūrybinė grupė sukūrė snaigę iš putplasčio. Senas, atlikęs nuo statybų nebereikalingas putplasčio gabalas gali virsti kalėdiniu papuošimu. Tereikia medinių smailių lazdelių, ant kurių suveriamas susmulkintas putplastis ir suformuojama snaigė.

Kauno vaikų socializacijos centro autorių darbai (dailės mokytoja Nijolė Mekina):

 • Nykštukai, aut. Evgenij Kardapolov ir Dovydas Bakutis
 • Kalėdinės eglutės, aut. Tautvydas Matoško, Aurelijus Čepėnas
 • Senis besmegenis, aut. Tautvydas Matoško
 • Eglutė kitaip, aut. Nerijus Stočkus
 • Prakartėlė, aut. Evgenij Kardapolov
 • Adventinis vainikas, aut. Evgenij Kardapolov ir Dovydas Bakutis
 • Žiemos koliažas, aut. Vadim Pupel

 • Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos 1 gimn. klasių mokiniai gamino kalėdines dekoracijas iš panaudoto popieriaus, laikraščių, žurnalų. Popierių rinko mokyklos administracija, mokytojai, atnešė mokiniai iš namų. Buvo sutelkta visa gimnazijos bendruomenė. Dekoracijų gaminimo būdas nesunkus. Pasidarėme popierines virveles iš kurių pynėme eglutes, žvaigždes. Taip pat iš reklaminių laikraščių gaminome kalėdinius vainikus, juos papuošėme įskilusiais žaisliukais.
 • Stakliškių gimnazijos komanda (mokytoja Lina Andriukevičienė) kalėdines dekoracijas kūrė iš statybinio vielinio tinklo, vielos, gipso, butelių, popieriaus.

 • Vilniaus r. Valčiūnų vidurinės mokyklos pirmokai pasipuošė savo klasę jų pačių rankomis darytais šventiniais papuošalais – snaigėmis iš plastmasinių butelių baltų dangčių. Vaikai, kartu su tėvais, dangtelius rinko ir nešė iš namų, o su mokytojos pagalba, dėliavo ir klijavo karštais klijais šias stebuklingas snaiges. Gavosi labai šauniai! 1 klasės mokiniai ir jų mokytoja Inga Nedeliaj
 • Apie darbus
 • Alytaus r. Kriokialaukio tomo Norkaus Naruševičiaus gimnazija
 • Apie darbus
 • Vilniaus Vladislovo Sirokomlės vidurinė mokykla
 • Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla
 • Apie darbus
 • Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazija
 • Apie darbus
 • Vilniaus Jono Laužiko konsultacinis centras
 • Apie darbus

„Vilnius Recycled Art Festival“ Finalinis renginys

Vyks:

 • Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilnius.
 • 2016 m. gruodžio 15 d., 10.00–15.00 val.
 • į Finalinį renginį gali registruotis visi pageidaujantys, nebūtinai Kalėdinio dekoravimo dalyvavę konkurse.

Festivalio metu moksleiviams (10–16 m.) rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves profesionalūs menininkai bei neformalaus ugdymo pedagogai.Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviai iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų kurs įvairius netikėtus meninius dirbinius.

Programa

10.30–11.00

Dalyvių registracija,
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25 Vilnius

11.00–11.10

Pirkinių krepšys

Bendra kūrybinė užduotis.

Kviečiame visus dalyvius turėti nenaudojamus trikotažinius marškinėlius, kuriuos visi kartu paversime nauju pirkinių krepšiu.

11.00–13.00

Dirbtuvės grupėse

 • Dalyviai pasirenka vieną grupę, kurioje nori dalyvauti ir nurodo ją registruodamiesi.
 • Registracija - žemiau

Aš, mano istorija ir ready-made

Dar XX a. pirmoje pusėje įvairių menininkų modernistų dėka Europoje paplito dailės kūrinio forma „ready-made“. Šiuo būdu įgyvendinti meno kūriniai padaryti iš praeityje naudotų buitinių daiktų, kurie perkonstruoti įgijo naują – meninę – paskirtį. Dalyvius kviečiame atsinešti įvairių savo mėgstamų daiktų (puodelių, lėkščių, kėdučių ir pan.), kurie jau prarado savo tikrąją paskirtį, bet dar gali pradėti naują egzistavimo etapą kaip meno kūriniai – žavūs ir intriguojantys interjero akcentai. Pagrindine medžiaga, kuri pakeis ir papuoš jūsų atsineštus daiktus, taps stiklas. Tai bus dekoravimui skirti vitražo gabaliukai, stiklo mozaikų elementai, stiklo karoliai ir kita.

Veda dailininkės Audronė Andrulevičienė ir Valda Verikaitė
jaunosios kartos stiklo menininkės. Sukaupusios nemenką patirtį tarptautiniuose simpoziumuose, bienalėse, parodose, labdaringuose renginiuose. Autores sieja bendra kūrybinė nūdienos tematika, eko meno aktualijos, „ready-made“ formatas, daiktų perfrazavimo ir panaudojimo galimybės.

Slėptuvė

Kepurytės iš siūlų ir tualetinio popieriaus ritinėlių. Jos gali tapti tiek saldainių slėptuve, tiek Kalėdų eglutės puošmena. Priemonių atsinešti nereikia, jas rasite pas mus.

Veda Rūta Jociūtė – Žolynienė, projektų „Kita forma“ ir „Žalios mintys“ sumanytoja

Puošmena

Kojinaitės iš audinio atraižų! Jeigu jų pagaminsime keletą ir dekoruosime sagutėmis ar karoliukais – jos gali tapti eglutės girlianda. Jei turite nenaudojamų sagų ar karoliukų, labai kviečiame atsinešti.

Veda Rūta Mikalonytė, dailininkė ir projekto „Dvi taurės meno“ sumanytoja

Žmogeliukas

Žmogeliukai iš vielos ir siūlų – tai tiek žaislas vaikams, tiek segė pasipuošti. Priemonių atsinešti nereikia, jas rasite pas mus.

Veda Vilius Mateika, Energetikos ir technikos muziejaus parodų kuratorius

Dovanėlė

Segės iš sagų, karolių, užtrauktukų, audinių – dovana, kuri papuoš mamą ar močiutę. Jei turite nenaudojamų sagų, karoliukų, audinių ar užtrauktukų, labai kviečiame atsinešti.

Veda Vaida Griškevičienė, aplinkosaugininkė, projekto „Kita forma“ sumanytoja

Raktų pakabukas

Pinti raktų pakabukai – juk jų niekad nebūna per daug, o miklios rankytės gali jų pripinti visiems šeimos nariams. Priemonių atsinešti nereikia, jas rasite pas mus.

Veda Rasa Petrulevičė, VšĮ „RV Agentūra“ projektų vadovė

Steampunk stiliaus daiktų kūrimas

Stimpankas (angl. Steampunk) yra vienas iš fantastikos žanrų, kurio veiksmas vyksta anachronistinėje Viktorijos epochoje arba alternatyvioje jos versijoje. ,,Steampunk‘e“ visi dabartiniai mokslo atradimai buvo padaryti ankstyvesnėje istorijoje su turimomis priemonėmis. Dirbtuvių metu iš senų laikrodžių, raktų, odos, įvairių detalių bus sukurtos skulptūros. Jei turite nebereikalingų laikrodžių, raktų, akinių ir kitokių dalykėlių labai kviečiame atsinešti.

Veda Audrius Laurutis, VšĮ ,,Kūrybos ir inovacijų laboratorijos“ vadovas

13.00–14.00

Šventiniai gardėsiai, koncertas, apdovanojimai

Dalyviai prie bendro stalo visi kartu dekoruos meduolius spalvotais „pabarstukais“ ir cukraus glaistu. Meduolius ir priemones meduolių dekoravimui turėsime. Reikės tik jūsų kūrybiškumo ir kruopštumo. Valgydami savo dekoruotus medalius ragausime šiltos vaisinės arbatos.

Organizatoriai ir rėmėjai:

 • Vilniaus r. Eitminiškių mokykla
 • Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos komanda puošė vieno aukšto fojė nameliais iš kartotinių dėžių, kurias atidavė valgyklos darbuotojos. Iš vielos, kuri buvo išimta iš senų elektros laidų, gaminome eglutes (kurias puošėme plastmasinių butelių kamšteliais ir varinėmis vielutėmis), medelius.Viena eglutė pagaminta iš plunksnų.
X