Projektai

SVJC projektai – aktyvios, socialiai atsakingos ir globaliai mąstančios asmenybės ugdymas

HOBIVERSE projektai

Straipsniai

Keletas patarimų, kaip tvariai pasipuošti Kalėdoms

Artėja gražiausios metų šventės. Net jeigu puošybos darbus jau pradėjote, tikrai pravers keletas HOBIVERSE tvarumo įgūdžių ekspertės Jolantos Markevičienės patarimų, apie tai, ką daryti, kad Kalėdų laukimas netaptų perteklinio vartojimo priežastimi ir neprisidėtų prie aplinkos teršimo.

Sveikiname DARNI MOKYKLA laimėtojus - auksinius, sidabrinius, žalius, deimantinius darželius ir mokyklas

Sveikiname DARNI MOKYKLA laimėtojus - auksinius, sidabrinius, žalius, deimantinius darželius ir mokyklas, kurios puoselėja tvarumo kultūrą ne tik savo įstaigose, bet ir vietos bendruomenėse.

Projektas „729 KwP saulės parko dalies įsigijimas VšĮ „Sostinės vaikų ir jaunimo centras“ poreikiams tenkinti“

Projektas finansuotas pagal klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“.

Kviečiame VISUS į finalinę nacionalinės programos DARNI MOKYKLA konferenciją

Siekiant plačiai pasidalinti per dešimtmetį sukapta „Darnios mokyklos“, lapkričio 15 dieną programos dalyviams ir ne tik jiems, rengiame programos finalinę šios programos konferenciją.

Piešinių konkurso EUROPOS SPALVŲ PALETĖ 2024 laimėtojų sąrašas

Sveikiname visus autorius. Džiaugiamės, kad kuriate, stengiatės. Visi darbai nuostabūs.

Kviečiame klases Europos kalbų dieną paminėti kūrybiškai

Artėjant Europos kalbų dienai, jaunuosius kūrėjus iš mokyklų, darželių, būrelių kviečiame dalyvauti kūrybiniuose konkurse EUROPOS SPALVŲ PALETĖ ir EUROPOS SĄJUNGA MANO OBJEKTYVE.

Sveikiname 2022-2023 metų pogramos DARNI MOKYKLA laimėtojus

Bičiuliai, džiaugiamės galėdami paskelbti ir pasveikinti programos DARNI MOKYKLA  2022/2023 m. sezono laimėtojus. Didžiuojamės Jumis :)

Kviečiame dalyvauti Programos „Darni mokykla“ metinėje konferencijoje

Tad kviečiame visus – tiek Programos dalyvius, tiek tuos, kurie dar tik ketina  dalyvauti Programoje ar tiesiog norėtų susipažinti su geriausių šalies mokyklų patirtimi- lapkričio 8 dieną dalyvauti Programos „Darni mokykla“ metinėje konferencijoje.

Programos „Darnus darželis“ metinė konferencija

Kviečiame visus, kas norėtų susipažinti su geriausių šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų patirtimi, spalio 18 dieną dalyvauti programos „Darnus darželis“ metinėje konferencijoje.

Kūrybinio konkurso Europos kalbų dienai paminėti 2023 LAIMĖTOJAI

Skelbiame Iliustracijų konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, laimėtojus ir laureatus.

Prašome pagalbos: nakvynė Ukrainos vaikams

Organizuojame 3 grupių iš Ukrainos – SVJC projekto dalyvių – vizitus į Lietuvą. Su kiekviena grupe 2023 m. birželį atvyksta po 20 paauglių (12–16  m.) Ukrainos viduje perkeltų vaikų (viso 60) ir po 10 pedagogų (viso 30). Prisimindami dar 2014-aisiais Centro lankytojų parodytą supratimą ir palaikymą, priimant ukrainiečių vaikus iš karo paveiktų Rytų Ukrainos zonų, kviečiame Jus ir vėl atverti savo namų duris ir 2 naktims priimti Ulrainos vaikus.

Kūrybinės dirbtuvės „Darnaus vystymosi temos ir kompetencijų raiška mokomuosiuose dalykuose“

Padėdami pedagogams integruoti darnaus vystymosi temas į ugdymo procesą ir pasiruošti Atnaujintų ugdymo programų įgyvendinimui, pagrindinio ugdymo mokytojus kviečiame į NEMOKAMAS kūrybines dirbtuves „Darnaus vystymosi temos ir kompetencijų raiška mokomuosiuose dalykuose“.

Realu tapti darniu!

Vilniaus moksleivius, siekiančius savo pačių, savo kalsės bei visos visuomenės darnių pokyčių, kviečiame į neformalų kompetencijų turnyrą REALU TAPTI DARNIU!

Atidarėme ANGELŲ SIENĄ. Kviečiame prisidėti prie jos kūrimo

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimo bei Ukrainos karo metinių sandūroje, kovo 9-ąją, atidarėme „Angelų sieną“, Kviečiame šeimas, būrelius, mokyklas prisidėti prie jos kūrimo.

Naująjį veiklos sezoną pradeda tvarumo įgūdžių programa „Darni Mokykla“

Ar Jums rūpi, iš ko gaminami patiekalai darželio ar mokyklos valgyklėlėje? Gal pritrūkote idėjų, kaip temas apie tvarumą – darnų judėjimą, švarų orą – integruoti į matematiką, fiziką ar pasaulio pažinimą? Naująjį, jau aštuntąjį  veiklos sezoną pradeda atsakingumo ir tvaraus elgesio įgūdžių programa „Darni Mokykla“.

Seime – vaikų piešinių paroda Europos kalbų dienai paminėti

Rugsėjo 26 d., Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) atidaryta vaikų ir jaunuolių iliustracijų konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, įspūdingiausių darbų paroda. Ji tęsis iki spalio 17 d. Kviečiame apsilankyti.

Iliustracijų konkursas Europos kalbų dienai paminėti

Artėjant Europos kalbų dienai, kurią minėsime 21-ąjį kartą, kviečiame iliustruoti užsienio kalba parašytus kūrinius ir dalyvauti konkurse.

Kviečiame į konferenciją „Kartu už darnią mokyklą“

Birželio 17 dieną, penktadienį, šalies mokytojus, ugdymo specialistus kviečiame į švietimo aktualijų konferenciją „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“.

Švietimo ekspertai: kaip kurti darnią ir sėkmingą mokyklos bendruomenę pasitelkus socialinį emocinį ugdymą

Kaip kurti mokyklą, kurioje gerai jaučiasi bei sėkmingai veikia vaikai ir mokytojai? Kaip prie šios sėkmės gali prisidėti socialinis emocinis ugdymas? Dvi dešimtys švietimo ekspertų apie tai kalbėjosi diskusijų festivalyje „Mokytojo balsas“.

VIDEO: socialinis emocinis ugdymas — dar viena populiari sąvoka ar būtinybė?

Apie socialinį emocinį ugdymą – jo svarbą, kaitą, gerąsias patirtis Lietuvoje ir kitus svarbius dalykus – Delfi TV laidoje.

Žaidimas – generalinė gyvenimo repeticija

„Užteks žaisti, eik mokytis“ – nejau nebetikite žaidimo galia, jei tai karts nuo karto primenate savo vaikui? Kodėl žaidimas dažnai nuvertinamas ir klaidingai painiojamas su neatsakingumu, nerimtumu? Kam tada šis gebėjimas mums duotas?

Kaip pamokoje integruoti socialinių emocinių įgūdžių lavinimą?

Socialinis emocinis ugdymas – tai procesas, kurio metu mokomasi suvokti ir valdyti savo emocijas, išsikelti ir siekti pozityvių tikslų, sukurti ir išlaikyti ilgalaikius santykius su aplinkiniais ir kt. Viso to mokomasi atsižvelgiant į vaiko asmenybės ypatybes, nuostatas ir gebėjimus. Kaip integruoti šių įgūdžių lavinimą į ugdymo procesą?

Kas ta savitvarda – kaip mokyti savo vaikus suvokti, pažinti ir valdyti emocijas

Būti emocionaliu, išgyventi teigiamus ir neigiamus jausmus – normalu ir žmogiška. Psichologai teigia, kad visos emocijos yra geros ir reikalingos, tik kartais jas netinkamais būdais ištransliuojame į išorę, ypač, kai supykstame.

Komandinio darbo svarba mokykloje

Didžioji dalis visų šiuolaikinių organizacijų remiasi horizontaliu veikimo modeliu, kurio pagrindas – grupinis, komandinis darbas, bendradarbiavimas, partnerystė ir nuolatinis mokymasis. Taip veikia suaugusiųjų pasaulis, bet ar tie patys principai galioja ir mokykloje? Ar būtina mokytis ir mokyti komandinio darbo?

Kaip įvertinti mokinio sėkmę pamokoje?

Kiekvieno pedagogo tikslas – sėkminga pamoka, bet kad ir kas būtų užfiksuota pedagogo plane, vienas iš tikslų visuomet bus mokinio patiriama sėkmė. Kaip suorganizuoti sėkmingą pamoką ir įvertinti mokinio sėkmę joje?

Kaip valdyti mokytojų ir mokinių konfliktus

Statistika rodo, kad 18,9 proc. berniukų ir 11,3 proc. mergaičių dėl elgesio mokykloje konfliktuoja su mokytojais, o net 80 proc. mokytojų prisipažįsta, kad yra bent kartą verkę mokykloje dėl tokio mokinių elgesio. Akivaizdu, kad tokio pobūdžio konfliktai tarp mokinių ir mokytojų – neišvengiami, tačiau kaip pamažu ugdyti(s) mokykloje bendradarbiavimo kultūrą?

Emocinis ir socialinis ugdymas – atėjo laikas, kai gebėjimas tinkamai bendrauti svarbesnis už matematiką

Kai mokyklas lankė dabartinių suaugusiųjų karta, apie socialinį-emocinį ugdymą dar niekas nekalbėjo. Ir neretai nurašydavo klasės išdykėlį („Nieko iš jo nebus“), nesigilindami į tokio elgesio priežastis. Netrukus toks ugdymas taps privalomas visose šalies mokyklose. Kodėl? Kodėl tokių įgūdžių prireikė būtent dabar ir ar jie nėra natūraliai įgyjami augant ir bendraujant?

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau. Emocinis intelektas, apibrėžiamas kaip gebėjimas suprasti savo ir kitų žmonių emocijas, ir jis tėvams, auginantiems vaikus, vis dar atrodo mažiau vertingas ir mažiau lemiantis sėkmingą ateitį, nei kognityvinis intelektas, grįstas žiniomis, mąstymu, atmintimi.

Emocinio intelekto ABC

Emocinis intelektas daugeliui iš mūsų tėra tik populiari frazė, kuri dažnai skamba, bet nelabai aišku kas po ja slypi. Nemistifikuojant terminų - EQ yra gebėjimas suprasti save ir supančios aplinkos siunčiamus signalus bei adekvačiai į juos reaguoti. Vaikystėje tai ypatingai opi problema, nes mažieji dar tik bando pažinti save ir savo emocijas. Kaip mes, suaugusieji, galėtume jiems padėti?

Kam skirti SVJC projektai?

  • Moksleiviams
  • Ugdymo įstaigų bendruomenei
  • Mokytojams ir kitiems ugdytojams
  • Jaunimui

Metodai, kuriais siekiame užsibrėžtų tikslų:

Kūrybinės dirbtuvės

Socialinės akcijos

Debatai

Konkursai

Forumai

Protų kovos

Festivaliai

Jaunimo iniciatyvų skatinimas

Čempionatai

Apskritieji stalai

Susitikimai su ekspertais ir nuomonės lyderiais

Konferencijos

X
Prenumerata