Baltasis Kiras: darykit tai, ką mėgstat ir viskas stos į savo vietas

„Profesionalumas – labai jau pervertintas dalykas“, – sako grupės Baltasis Kiras įkūrėjas Tautvydas Paulius Augustinas. Tautvydas groja ir dainuoja, nes jam tiesiog patinka. Muzikantas pasidalino, kaip muzika atsirado jo gyvenime ir kokios dar veiklos jam padėjo atrasti save.

Baltasis Kiras, tai „indie“ / folkmuzikos / roko grupė iš Vilniaus, susikūrusi 2008 metais ir pasivadinusi pagal rankinių ir kuprinių prekinio ženklo pavadinimą. Baltąjį Kirą daugelis atpažįsta iš tokių dainų kaip „Lupytės“, „Saulė šviečia“, „Laimė“ ar „Mano draugai”. Grupė dažnai pasirodo koncertuose visoje Lietuvoje bei festivaliuose, o į jų klausytojų auditoriją patenka tiek paaugliai, tiek jų seneliai.

Kaip muzika atsirado Baltojo Kiro vokalisto gyvenime?

Tautvydas Paulius Augustinas sako, kad muzikiniai atradimai jo gyvenime vyksta nuolatos. Muzikinį kelią pradėjo Balio Dvarionio muzikos mokykloje, į kurią jį atvedė mama. Pirmieji muzikiniai atradimai įvyko beklausant savo tėvuko vinilų kolekcijos. Žavėjo skambančios Vytauto Kernagio, The Beatles, Queen, The Doors, Stevie Wonder, Creedence Clearwater Revival ir kitų garsių atlikėjų dainos. Vėliau Baltojo Kiro grupės vokalistas Tautvydas P. Augustinas pradėjo groti su klasiokais, kursiokais, o galiausiai – draugužiais ir bičiuliais. Baltojo Kiro grupės nariai pirmiausia ir yra būrys draugų, kurių muzika gimsta mąstant apie svarbius žmones ar reiškinius, padedant vienas kitam keliauti per skubėjimą kasdienybėje.

Kaip Tautvydas P. Augustinas pabrėžia, niekad nemąstė apie tai, kad muzika yra būtent tai, kuo nori užsiimti. Groja, nes patinka, o profesionalumas, sako, yra labai jau pervertintas dalykas, – „svarbu daryti tai, ką mėgsti, o ilgainiui viskas stoja į savo vietas“.

„Sportininkai – keisti tipai“

Vaikystėje Baltojo Kiro grupės įkūrėjas išbandė ir kitus būrelius, sportines veiklas – plaukimą, krepšinį, tačiau greitai suprato, kad, jo nuomone, sportininkai yra keisti tipai ir šiuos būrelius nutraukė. Suaugęs grįžo prie lėtesnio tempo fizinės veiklos – jogos, o taip pat išbandė piešimą. Raminančios, įsiklausymo į save veiklos labiau traukė, nei aktyvūs sportiniai žaidimai ar plaukimas. T. P. Augustinas dalinasi neįprastu pasvajojimu, kad norėtų lankyti litavimo būrelį, sako, tikriausiai ten atrastų save.

Patarimas siekantiems karjeros muzikoje

Baltojo Kiro grupės atlikėjas pataria siekiant bet kokios karjeros, nesvarbu, muzikos ar kitos srities, atrasti mėgstamą veiklą, gerą bendraminčių kompaniją, erdvę, kurioje smagu dirbti, o visa kita jau įvyksta su laiku. „Hobiverse“ tikrai tam pritaria – raginame nenustoti ieškoti savęs tiek vaikystėje, tiek suaugus, išbandyti įvairias veiklas patiems ar būreliuose ir kurti savo istoriją.

X
Prenumerata