Breiko mokytojas Rokas: Šokti yra naudingiau nei manei

Svarstantys, ar verta pradėti šokti, turėtų nedvejoti ir imtis šio naujo hobio. Šokiai ugdo daug svarbių įgūdžių, o šokti nebebus baisu vos žengus pirmuosius žingsnius.

Sostinės vaikų ir jaunimo centro breiko užsiėmimų vadovas Rokas Šaltenis (sceniniu vardu Rukus), profesionaliai užsiimantis breiko šokiais, sako, kad šokis atneša begales naudų ir ugdo svarbias kompetencijas: 

Pasitikėjimas savimi

Šokių treniruotės nesibaigia tik techninių judesių mokymusi. Išmoktus šokius vaikai ir paaugliai vėliau rodo kitiems, o tai reikalauja nemenko pasitikėjimo savo jėgomis. Kiekvieną pamoką dalyviai išmoksta naujų judesių, mėgina juos taikyti prie anksčiau išmoktų ir judesių junginius demonstruoja kitiems. Kiekvienas turi sukaupti nemažai drąsos ir pasitikėjimo savimi, kad ryžtųsi parodyti net ir nedidelį judesį.  

Fizinis aktyvumas

Šokiai, o ypatingai breikas, lavina visą kūną, nuo pat galvos iki kojų pirštų galiukų. Šokio metu mokomasi įvairių judesių, kurie priverčia jaunuolius atsidurti pačiose įvairiausiose pozicijose - ir aukštyn galva, ir ant nugaros, ir ant kojų, ir ant rankų… 

Kūrybinis lavinimas

Šokio technikoje yra tam tikri baziniai judesiai, kuriuos dalyviai išmoksta ir perpranta, tačiau visą kitą užpildo kiekvieno asmeninė vaizduotė - kaip tuos judesius sugalvos panaudoti. Šokis ragina kūrybiškai mąstyti sujungiant judesius, galvojant, kas seks po ko, pridedant kažką nuo savęs ar pakeičiant. Bazinis judesys gali tapti visiškai kitoks, kai jį įvaldo ir juo varijuoja skirtingi šokėjai. Kiekvienas turime skirtingą mąstyseną, vaizduotę ir kūnus, todėl ir kiekvieno šokis išlieka unikalus. 

Bendravimas ir bendradarbiavimas

Šokių treniruotėse būna įvairiausių užduočių, kuriose reikia dirbti drauge su kitu dalyviu. Tai gali būti ruošimasis pasirodymams, kai tenka daug stengtis vardan bendro tikslo, o taip pat ir užduotys pamokų metu apima bendradarbiavimą poromis. Šokio mokytojas Rokas sako, jog šokis, tai yra pokalbis, tik per judesį.

Koordinacija

Tarp fizinio lavinimo kompetencijų verta išskirti ir koordinaciją. Šokis reikalauja daug motorikos veiksmų, visgi, rankos juda tuo pat met kaip ir kojos bei kaip ir visas kūno korpusas. 

Muzikalumas

Nei vienas šokis neapsieina be muzikos, todėl šokiai taip pat ugdo dalyvių muzikalumą bei ritmo pajautimą.

Kaip nebijoti ateiti į pirmą pamoką?

Tiek breikas, tiek ir visi kiti šokiai būreliuose būna pritaikyti visiems lygiams, tuo pačiu ir pradedantiesiems.

Pedagogas sako, kad vieno stebuklingo būdo įveikti baimę nėra nes visur būna nedrąsu žengti pirmą žingsnį. Šis nežinomybės jaudulys yra visiškai normalu, tačiau jei viduje jaunuolis jaučia ugnį, raginančią užsiimti šokiu, tikrai tam ryšis ir pradės pirmus žingsnius. Iš pradžių gali tekti šiek tiek padirbti su savimi, nusiteikti, bet norintys šokti sukaups vidines jėgas ir pasakys sau, kad nepaisant to, kaip yra nedrąsu - bandys ir žiūrės kas bus. Na, o pradėjus pirmuosius žingsnius viskas pasidaro žymiai paprasčiau. 

Breiko profesionalas sako, kad daugelis apie breiką galvoja kaip apie sukimąsi ant galvos, bet anaiptol tai nėra vienintelis šokio komponentas. Šokis apima daugybę įvairių judesių ir kiekvienas savo kategorijoje gali jaustis patogiai. Net ir pripažinti profesionalai nėra įvaldę visų įmantriausių judesių nes, kad būtum geras šokėjas, nebūtina ir ant galvos suktis.

Šios įžvalgos taikytinos ne tik breikui, tačiau ir kiekvienam kitam šokiui nes niekas dar nepradėjo šokti jau mokėdamas, o nuo pagrindų ruošiantys būreliai yra puiki erdvė drauge su kitais, tokiais pat pradedančiaisiais, kartu mokytis ir įgauti pasitikėjimo savimi.

Žymos: breikas šokiai

X
Prenumerata