Prasidėjo būrelių sezonas: ką verta rinktis šiemet?

Prasidėjo rugsėjis, pamokų tvarkaraščius moksleiviai jau žino, tad pats metas rinktis būrelius. Ugdymo, emocinės sveikatos specialistai sutaria – gyvas patirtis teikiantys būreliai būtini absoliučiai visiems vaikams (ir ne tik jiems), nes sprendžia opiausias fizines, socialines, emocines problemas – gerina laikyseną ir koordinaciją, stiprina socialinius-emocinius įgūdžius, teikia džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmą kasdieninėje veikloje. 

„Hobiverse“ tapusio Sostinės vaikų ir jaunimo centro vadovė Vilma Smaliukienė įsitikinusi, kad „būreliai yra geriausia prevencija prieš silpstančias akis bei krypstančius stuburus, taip pat prieš nenorą, abejingumą ir apatiją. Bendraamžių būryje paprasčiau nei namuose ugdyti(s) bendravimą, komandiškumą ir atsakingumą, kitus socialinius įgūdžius, geriau pažinti gerąsias savo savybes. Patirtos pergalės stiprina pasitikėjimą savimi, troškimas visur suspėti (pasiruošti pamokoms, dalyvauti būrelio pasirodymuose) – laiko planavimą, rezultato siekimas – kūrybingumą, kantrybę, ištvermę“.

Būrelyje pradėta veikla dažnai tampa hobiu ir lydi visą gyvenimą. Kaip pastebi emocinės sveikatos specialistai, sunku įsivaizduoti laimingą žmogų, kuris neturėtų hobio/ mėgstamos veiklos. Patyrusio pedagogo buvimas šalia pradedančiojo, didina sėkmingo starto ir augimo/ ėjimo pirmyn galimybes.

Susidūrę su pasiūlymų gausa, tėvai susiduria su problema: kokį gi būrelį rinktis? 

Perleiskite šį rūpestį vaikui! Asmenine patirtimi grįstas pasirinkimas daug tvaresnis ir tvirtesnis. Bandytis įvairias veiklas – paprasta, nes pirmasis apsilankymas dažnai nieko nekainuoja. Ir verta ne tik tuomet, kai vaikas „nežino, ko nori“, bet ir tuomet, kai „žino“, nes praktinė patirtis dažnai šį „žinojimą“ keičia.

Būreliai ar veiklos, kuriuos pasirenka pats vaikas, teikia žymiai daugiau džiaugsmo, už tuos, kuriuos išrenka tėvai. 

„Kiekvienais metais susiduriame su atvejais, kai mamos įsivaizduojama plaukikė iš tikrųjų trokšta šokti ar tapyti. Tuomet drąsiname ją atvirai pasikalbėti su savo tėvais. Dažnai tai pavyksta“, – dalinasi savo pastebėjimais V. Smaliukienė.

Šio rugsėjo vaikų ir suaugusiųjų būrelių pasirinkimai „Hobiverse“ - labai įvairūs, mielai renkamasi ir judriąsias, ir kūrybines veiklas – mokymą(si) plaukti baseine, įvairiausių stilių šokius ir kovos menus, stalo tenisą, keramiką, tapybą, komiksus. Tarp suaugusiųjų populiariausias plaukimas ir šuoliai į vandenį, keramika bei teatro improvizacijos.

Tačiau renkantis veiklą po pamokų ir darbų svarbu suvokti ką norime išmokti ir išbandyt, kas teikia džiaugsmą ir suteikia malonumą.

 

X
Prenumerata