Atgal

Žiemos žygis Vingio miške (2024-01-05)

Žiemos žygis Vingio miške (2024-01-05)

Pasirinkite tinkamiausią grupę

Žygis "KODAS Aš" žiema / 9-16 / Pn

Kodas: 14-965

Laikas: 10:00

Vadovai: Lina Bakšytė

Suvestinė

Pasirinkta grupė:

Žygis "KODAS Aš" žiema

Kodas:

14-965

Amžiaus grupė:

9-16

Užsiėmimo laikas:

Penktadienis: 10:00 - 16:00

Vieta: „Hobiverse“

Būreliui vadovauja:

Lina Bakšytė

Kaina:

20.00 Eur/mėn

Kviečiame pasimėgauti buvimo lauke nuotykiu ir pajusti stebuklingą poveikį turinčia žiemos šviesa. Tokiu metų laiku sklindantis tviskėjimas leidžia pamatyti gamtą žėrinčioje šviesoje, todėl keliausime vienu seniausių Vingio mišku ir nersime į turtingos, šimtus metų besiformavusios gyvybės atradimus.

O kad beprasidedantys Metai būtų visiems džiugūs, žygio metu padarysime gerų darbų čia esantiems gyventojams bei vieni kitiems ir mėgausimės saldžiomis vaišėmis su šiltu gėrimu. 

Žygio vieta

Renkamės: „Hobiverse“ centre, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje ir drauge keliaujame į Vingio mišką.

Vingio miške slypi gausybė gyvybės įvairovės, todėl šio žygio metu bus galima atrasti kitokį, nei žmogaus kuriamas, pasaulį ir atrasti dalijimosi džiaugsmą bei jaukų buvimą kartu.

Žygio pabaiga: „Hobiverse“ centras, Konstitucijos pr. 25.

Žygio programa

 • Dieną pradėsime buvimo gamtoje bei komandinio veikimo aptarimu, susipažinimu.
 • Vėliau laukia gamtos patyriminis žygis su miško maudynių praktika bei keliavimo nuotykiais.
 • Atrasime ir stebėsime čia esančią gyvybę, sužinosime kuo su žmogumi dalinasi miškas žiemą, kursime dovanas jo gyventojams.
 • Pažinsime mažai atskleistas bei matytas Vingio miško dalis, kuriose slypi senoji augmenija bei gyvybė, besiformavusi šimtus metų.
 • Grįžę į „Hobiverse“ centrą, mėgausimės šiltu gėrimu bei vaišėmis.

Vadovai

 • Lina Bakšytė

  Gamtos patyrimai – stipriausi vaikystės prisiminimai, atvedę Liną į gilesnį miško aplinkos poveikio sveikatai pažinimą. „Miško maudynės man yra būdas auginti save, vaikus, jaunimą, stiprinti tarpusavio ryšį bei pagarbų požiūrį į aplinkinį pasaulį“ – pasakoja Lina.
  Augindama sūnų Lina išleido lauko nuotykių knygą „Kur nuklydo panagiukai“, su kuria ir šiandien kviečia išbėgti į gamtą.
  Mokslo žinias apie įtraukius darbo su jaunimu būdus Lina kaupė edukologijos studijose bei „Gamtos ir miško terapijos pagrindų ir poveikio sveikatai“ kurse. Organizavo programas bei edukacijas jaunimui: šalies vaikų daržininkavimo iniciatyvą „Žalia pėda“ bei mentorystės programą „Mentor Lietuva“ ir kt.

 • Edvardas Stalionis

  Gyvenimu žingsniuoja su smalsumu ir noru pažinti, atrasti bei pajausti. Domisi įvairiomis mokslo kryptimis, kurios padeda tyrinėti žmogaus ir jį supančios aplinkos kompleksiškumą. Didžiąją dalį savo laisvo laiko praleidžia gamtoje, stovyklauja, stebi paukščius, fotografuoja ir pažindinasi su gamtos dovanojama gausa. Šokis, amatai, kelionės, menas – sritys, kurios praturtina Edvardo gyvenimą.

  Be viso to, jau kelis metus Edvardas gilinasi į nesmurtinės komunikacijos (NVC) praktiką, dalyvauja įvairiuose Lietuvos organizuojamuose mokymuose. Vertina žmogiškumą, nuoširdumą ir atsakomybę bei džiaugiasi galimybe kurti ryšį su jaunu žmogumi, kartu tyrinėti ir augti.

Leidžiantis į žygį, su savimi reikia turėti:

 • patogią avalynę,
 • orui tinkamą aprangą,
 • arbatos puoduką,
 • pagal poreikį – lengvą užkandį (sausainį, sumuštinį).

Gamtos terapeutės, žygių organizatorės Linos Bakšytės patarimai žygiuojantiems žiemą

 • Verta leistis į žygį žiemą, nes buvimas lauke bet kuriuo metų laikų gali padėti įsikrauti džiugios, žvalios nuotaikos ir leisti pasijusti geriau tamsiuoju metu.
 • Daugiau laiko lauke - daugiau geros nuotaikos vitamino D. Jis yra labai svarbus normaliai imuninės sistemos veiklai; -  turėdami jo pakankamai jaučiamės pailsėję, pozityviai nusiteikę.
 • Miškas žiemą veikia raminančiai, atpalaiduoja, sustiprina dėmesį dabarčiai. Nubalusi aplinka atveria kontrastingą, platų vaizdą, todėl galima pasimėgauti tolimu žvilgsniu.
 • Susiruošti žiemą buvimui lauke daug lengviau, kuomet šalia yra bendraminčių. Tai suteikia ne tik motyvacijos aktyviam judėjimui, bet ir padeda užmegzti šiltus pokalbius.

Kaip rengtis?

 • Аpsirenkite trimis sluoksniais:
  • viršutinis – neperpučiama ir neperšlampama striukė;
  • vidurinis – flisinis, vilnos ar kitos natūralios medžiagos džemperis;
  • vidinis – merino vilnos termo drabužis.
 • Svarbiausia šiltai laikyti kojas bei galvą, todėl būtinai reikalingos šiltos kojinės, kepurė, šalikas, kaklajuostės ar šalikai.
 • Batai – neperšlampami (gali būti su „Gore-Tex“ medžiaga).

Ką svarbu žinoti prieš sudarant sutartį?

Sudarant sutartį būtina pateikti vieno iš tėvų (ar globėjų) ir vaiko asmens dokumentus – sutartis be asmens dokumentų nesudaroma.

Sutartis galioja iki einamųjų mokslo metų birželio 15 d. Nutraukti sutartį anksčiau termino, vienašališkai galite tik įspėję mus ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų. Sutartis nutraukiama kalendorinio mėnesio paskutinę dieną. Apie savo apsisprendimą nutraukti sutartį, galite mus informuoti bet kurią einamojo mėnesio dieną el. paštu [email protected] arba atvykus į SVJC Informacinį centrą, bet sutarties nutraukimas bus užfiksuotas tik to mėnesio paskutinei dienai. Už einamąjį mėnesį turėsite būti pilnai atsiskaitę, nes iki pat jo pabaigos paslaugos bus teikiamos pagal numatytą tvarkaraštį. Būrelio vadovo informavimo apie ketinimą nebelankyti užsiėmimų, nelaikome SVJC informavimu, kadangi vadovas sutarčių neadministruoja.

Paslaugų teikimas gali būti sustabdomas (dėl atostogų, ligos ir pan.) per visą sutarties galiojimo laikotarpį - 2 (du) kartus po 7 (septynias) kalendorines dienas arba 1 (vieną) kartą 14 (keturiolikai) kalendorinių dienų. Viso 14 (keturiolikai) dienų per sezoną. Paslaugų gavėjas, norėdamas sustabdyti paslaugų teikimą, privalo apie tai informuoti Paslaugų teikėją ne vėliau kaip pirmąją sustabdymo dieną, pateikdamas raštišką prašymą SVJC Informaciniame centre arba el. paštu [email protected]. Pasibaigus sustabdymo laikotarpiui, sutarties vykdymas automatiškai tęsiamas toliau.

Sąskaitos išrašomos ir išsiunčiamos kiekvieno mėn. pradžioje ir turi būti apmokėtos iki einamojo mėn. 10 d., jei vėluojate mokėti, skaičiuojami delspinigiai. Siunčiamos sąskaitos yra tik primenamojo pobūdžio, sąskaitos negavimas neatleidžia nuo mokėjimo.

Pasirašant sutartį Informaciniame centre, pirmojo mėnesio įmoka sumokama iš karto. Perkant paslaugas internetu, galima apmokėti per 24 val. nuo pirkimo pradžios. Neapmokėjus per parą, vietos rezervacija yra atšaukiama.

Atliekant pavedimą, banko grafoje „kliento kodas gavėjo informacinėje sistemoje“ būtina nurodyti savo mokėtojo kodą, kurį rasite pirmajame sutarties puslapyje.

Užsiėmimai nevyksta tik per valstybines šventes, moksleivių atostogų metu užsiėmimai vyksta įprastu grafiku.

Mūsų draugai

Vilniaus miesto savivaldybė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija