Atgal

Mokymas plaukti ypatingų poreikių vaikams

Mokymas plaukti ypatingų poreikių vaikams

Tai plaukimo užsiėmimai 3–10 metų vaikams, turintiems ypatingų specialiųjų poreikių bei specialistų rekomendaciją lankyti baseiną ar vandens terapijos užsiėmimus.

Grupės mažos – iki 5 dalyvių, tad yra galimybė vandenyje būti kartu su lydinčiu asmeniu.

Užsiėmimai vyks uždaroje patalpoje, Mažajame baseine, kurio gylis siekia 80 centimetrų.

Jei norite  lankyti šią grupę, susisiekite su Lina Miežiene, plaukimo mokytoja - eksperte, telefonu 8 678 17647.

Siekiame, kad visiems būtų smagu ir saugu, todėl kviečiame tėvelius:

• paskatinti vaiką klausyti trenerio nurodymų, padrąsinti jį tyrinėti ir bandyti pamokėlių metu;
• klausti, domėtis, kalbėtis apie tai, ko vaikas išmoko, ką veikė pamokoje;
• parūpinti tinkamus mokymuisi plaukti drabužius;
• įdėti lengvą užkandį ir gėrimą, nes dažnai po užsiėmimo vaikai būna išalkę, ištroškę ir pavargę, jiems būtina atstatyti jėgas;
• priminti vaikui, kad prieš užsiėmimus ir po jų nusipraustų po dušu;
• nelyginti savo vaiko pasiekimų su kitų vaikų, neskubinti paties proceso ir suprasti, kad vaiko plaukimo įgūdžiai vystosi savitu, individualiu tempu. Visiems reikia skirtingai laiko rezultatui pasiekti;
• lydint vaiką į persirengimo kambarį, lauko drabužius palikti rūbinėje. Kiek vėliau persiauti švaria avalyne. Vaikščioti basomis persirengimo kambaryje – nerekomenduojame;
• prieš ir po užsiėmimų leiskite savo vaikams susitvarkyti patiems. Jeigu tėvelių pagalba būtina, pageidautina, kad mergaites lydėtų mamos, o berniukus – tėveliai. Nesant tokiai galimybei naudokitės tam specialiai įrengtomis persirengimo kabinomis. Vaikai ne visuomet jaučiasi patogiai, kai rūbinėse būna daug svetimų suaugusiųjų;
• savo pavyzdžiu įkvėpti vaiką mokytis plaukti ir sportuoti. Tai daryti kartu daug smagiau!

Kokių plaukimo reikmenų reikės?

• Skirtingai nuo maudymosi, plaukimui skirti drabužiai yra kitokie. Mergaitės turėtų plaukti su ištisiniais kostiumėliais. Berniukams labiausiai tinkamos glaudės arba aptempti šortukai, kurie netraukia vaiko gilyn, nekelia aukštyn.
• Plaukimo kepurėlė mūsų baseine yra būtina. Svarbu, kad ji būtų patogi, nespaustų galvos, ryškių spalvų, neturėtų atsikišusių detalių ir kitaip nevaržytų. Nenustebkite, kad kartais pamokose išbandome plaukti be kepurės, leidžiame patirti natūralų jausmą vandenyje (jei kils klausimų, kokią kepurėlę rinktis, klauskite savo veiklos vadovo patarimo).
• Plaukimo akinukai leidžia patogiai jaustis vandenyje, tačiau jie neprivalomi. Jei nuspręsite įsigyti, pasirinkite sportinius, šviesių stiklų, su reguliuojamomis detalėmis, neuždengtus jokiais pagražinimais. Optikų salonuose galima įsigyti plaukimo akinius su dioptrijomis blogą regėjimą turintiems vaikams.
Pamokose užduotys kartais atliekamos ir be akinių, todėl nenustebkite ir padrąsinkite vaiką juos nusiimti, nes natūraliose sąlygose atsitiktinai įkritus į vandenį, tikėtina, jog vaikas akinių neturės.
• Baseino avalynė turi būti nauja ir skirta tik baseinui. Ji turėtų būti laisvai apsiaunama, neslidžiais padais, patogiausia – be užkulnių.
• Higienos priemonės – kiekvieno individualus pasirinkimas. Nepamirškite, kad vaiko oda linkusi sausėti, todėl pasirūpinkite ne tik prausimosi priemonėmis, bet ir drėkinančiu kremu. Priminkite, kad prieš ir po užsiėmimo būtina nusiprausti po dušu naudojant prausimosi priemones.
• Papildomos priemonės – tai marškinėliai, kurie apsaugotų jautresnį vaiką nuo sušalimo vandenyje. Dėl jų pasitarkite su vaiko vadovu.
• Apranga po baseino – iš patyrimo žinome, jog po baseino sunku apsirengti ankštais drabužiais, ypač pėdkelnėmis, todėl pagal galimybes renkite vaiką kuo laisvesne apranga, kad vaikas gebėtų pats, be pagalbos persirengti – taip nuo pirmų žingsnių į baseiną ugdysime vaiko savarankiškumą.

Plaukų džiovintuvas ir pagalba persirengiant.

Rekomenduojame atsinešti nuosavą plaukų džiovintuvą. Esant poreikiui, tėveliai galės padėti savo vaikams persirengti, o po to laukti Sveikatingumo komplekso fojė (prie akvariumų).

Pamokos stebėjimas baseine.

Jei norėsite stebėti vaiko pamokėlę, tai galėsite padaryti tam skirtu laiku. Atviros pamokos Mažajame baseine vyksta susitarus su treneriu, o Didžiajame baseine – kiekvieno mėnesio paskutinę savaitę Didžiojo baseino balkone.
Mielai atsakysime į visus rūpimus klausimus. Kilus klausimams, kreipkitės į veiklos vadovą.

Pasirinkite tinkamiausią grupę

Mokymas plaukti spec.poreikių vaikams / 3-10 m. / Tr

Kodas: 14-087

Laikas: 12:00

Vadovai: Lina Miežienė

Suvestinė

Pasirinkta grupė:

Mokymas plaukti spec.poreikių vaikams

Kodas:

14-087

Amžiaus grupė:

3-10 m.

Užsiėmimo laikas:

Trečiadienis: 12:00 - 12:45

Vieta: Mažasis baseinas

Būreliui vadovauja:

Lina Miežienė

Kaina:

160.00 Eur/mėn

Šiuo metu laisvų vietų nėra

Stoti į eilę

Vadovas

Lina Miežienė

Daugkartinė plaukimo čempionė ir rekordininkė, plaukimo meistrė, mokytoja ekspertė mylima tiek pačių mažiausiųjų, tiek vyresnių vaikų plaukimo trenerė. Asmeninių ir socialinių įgūdžių ugdymo metodikų „Ugdomieji žaidimai vaikams“, „Super programa“ (baseine) autorė. Lina sako, kad nemėgsta skubinti proceso, o ypač mokydama mažus vaikus plaukti. Daug dėmesio skiria žaidimams, tarpusavio ryšių kūrimui, pasitikėjimo savimi ugdymui ir aplinkai.

Tel. nr. pasiteiravimui: 86 781 7647

Ką svarbu žinoti prieš sudarant sutartį?

Sudarant sutartį būtina pateikti vieno iš tėvų (ar globėjų) ir vaiko asmens dokumentus – sutartis be asmens dokumentų nesudaroma.

Sutartis galioja iki einamųjų mokslo metų birželio 15 d. Nutraukti sutartį anksčiau termino, vienašališkai galite tik įspėję mus ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų. Sutartis nutraukiama kalendorinio mėnesio paskutinę dieną. Apie savo apsisprendimą nutraukti sutartį, galite mus informuoti bet kurią einamojo mėnesio dieną el. paštu [email protected] arba atvykus į SVJC Informacinį centrą, bet sutarties nutraukimas bus užfiksuotas tik to mėnesio paskutinei dienai. Už einamąjį mėnesį turėsite būti pilnai atsiskaitę, nes iki pat jo pabaigos paslaugos bus teikiamos pagal numatytą tvarkaraštį. Būrelio vadovo informavimo apie ketinimą nebelankyti užsiėmimų, nelaikome SVJC informavimu, kadangi vadovas sutarčių neadministruoja.

Paslaugų teikimas gali būti sustabdomas (dėl atostogų, ligos ir pan.) per visą sutarties galiojimo laikotarpį - 2 (du) kartus po 7 (septynias) kalendorines dienas arba 1 (vieną) kartą 14 (keturiolikai) kalendorinių dienų. Viso 14 (keturiolikai) dienų per sezoną. Paslaugų gavėjas, norėdamas sustabdyti paslaugų teikimą, privalo apie tai informuoti Paslaugų teikėją ne vėliau kaip pirmąją sustabdymo dieną, pateikdamas raštišką prašymą SVJC Informaciniame centre arba el. paštu [email protected]. Pasibaigus sustabdymo laikotarpiui, sutarties vykdymas automatiškai tęsiamas toliau.

Sąskaitos išrašomos ir išsiunčiamos kiekvieno mėn. pradžioje ir turi būti apmokėtos iki einamojo mėn. 10 d., jei vėluojate mokėti, skaičiuojami delspinigiai. Siunčiamos sąskaitos yra tik primenamojo pobūdžio, sąskaitos negavimas neatleidžia nuo mokėjimo.

Pasirašant sutartį Informaciniame centre, pirmojo mėnesio įmoka sumokama iš karto. Perkant paslaugas internetu, galima apmokėti per 24 val. nuo pirkimo pradžios. Neapmokėjus per parą, vietos rezervacija yra atšaukiama.

Atliekant pavedimą, banko grafoje „kliento kodas gavėjo informacinėje sistemoje“ būtina nurodyti savo mokėtojo kodą, kurį rasite pirmajame sutarties puslapyje.

Užsiėmimai nevyksta tik per valstybines šventes, moksleivių atostogų metu užsiėmimai vyksta įprastu grafiku.

Mūsų draugai

Vilniaus miesto savivaldybė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija