Atidarėme ANGELŲ SIENĄ. Kviečiame prisidėti prie jos kūrimo

Kovo 9 d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimo bei karo Ukrainoje metinių sandūroje, vyko meninės instaliacijos „Angelų siena“, kurią sukūrė jaunieji SVJC keramikai, atidarymo renginys.

Didžiausio per pastarąjį šimtmetį karo kontekste atrandame, kad tokios vertybės, kaip nepriklausomybė, taika, laisvė, saviraiška – ypač trapios ir kiekvienam svarbu jas puoselėti, saugoti ir ginti. Meninė instaliacija „Angelų siena“, tai vaikų ir jaunimo „balsas“, susitapatinantis, atjaučiantis, palaikantis bendraamžius iš Ukrainos, dėl Rusijos agresijos praradusius vaikystę, saugumą, ramybę, džiaugsmą, namus, artimuosius. Ji – tarsi tylus palaikymas tiems 500 kare jau žuvusių Ukrainos vaikų.

„Angelų sienoje“ šiandien eksponuojama šimtai molinukų – angelų sargų, kuriuos sukūrė SVJC Keramikos studiją lankantys vaikai bei kartu su jais dirbantys menininkai. Ateityje tikimės, kad „Angelų siena“ augs – kviečiame šeimas, mokyklų klases, būrelių komandas prisidėti prie jos kūrimo: lipdyti angeliukus ir juos atnešti į SVJC.  

Jaukią bendrystės atmosferą kurs tautinių šokių kolektyvo „Ugnelė“ šokėjai, vokalo studija „Kivi“, jaunieji pianistai, taip pat jaunieji akrobatai iš Mariupolio, Charkivo, Dnipro, kuriuos po SVJC stogu subūrė vadovė Oksana iš Mariupolio.

Renginyje dalyvavo Lietuvoje atradę jaunieji ukrainiečiai iš Tarptautinės Ukrainos mokyklos, susirinkusiuosius sveikino Ukrainos ambasados Lietuvos Respublikoje trečioji sekretorė Olena Kuzmenchuk, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė bei Jaunimo skyriaus vedėjas Vidmantas Mitkus.


Kviečiame šeimas, būrelius, mokyklas ir darželius prisidėti prie „Angelų sienos“ iniciatyvos.

Mieli suaugusieji, kartu su savo vaikais lipdykite, kurkite keramikinius angeliukus ir atneškite / atsiųskite į SVJC. Užauginkime „Angelų sieną“, taip visi drauge kūrybiškai parodysime savo palaikymą Ukrainos vaikams.

Keli reikalavimai, kurių prašome laikytis:

  • Angeliuko dydis: 20–25 cm., storis: 6–7 mm.
  • Angeliukai turi būti glazūruoti.
  • Angeliukai gali būti visokie – tiek stovintys, tiek skrendantys, tiek laimingi tiek verkiantys. 

Daugiau informacijos suteiks Lorijana Laurinskaitė, šio projekto koordinatorė, Tel. (8 5) 272 1682, 8 636 5941, el. p. [email protected]www.svjc.lt


 

X
Prenumerata