B-Girl Nicka: Šokis tapęs gyvenimu

Dominika Banevič jau nuo pat 5 m. žinojo, kad bus profesionali breiko šokėja. Šokio kelią B-Girl Nicka pradėjusi ne kur kitur, o Sostinės vaikų ir jaunimo centre „Hobiverse“ dabar teigia, kad breikas jai – ne tik pomėgis, bet ir gyvenimo būdas. Į Paryžiaus Olimpines žaidynes 2024 m. vyksianti Dominika pasidalino, kaip pradėjo šokti breiką, kas ją įkvepia ir ką daryti siekiantiems pasisekimo šokio pasaulyje.

Susipažinkime artimiau su breiku, koks gi tai šokis. Breikas – dinamiškas gatvės šokio stilius, vienas pamatinių Hip-Hop kultūros elementų, gimęs New York’e, o užaugęs visame pasaulyje. Dabar 50 m. skaičiuojantis šokis yra toks pats jaunas, energingas, originalus bei universalus, koks buvo ir pirmosiomis gyvavimo dienomis. Breikas pasižymi atletiškumu, kūrybiškumu, saviraiškos galimybėmis ir nors daugelis nesutinka, tai šokis ar visgi sportas, breikas nenustoja evoliucionuoti, laužo primestus rėmus ir tarp-disciplinines ribas.

Kaip breikas atsirado Nickos gyvenime?

Paklausus, ar eidama į pirmąsias breiko pamokas jau nutuokė, kad breikas taps jos pašaukimu, B-Girl Nicka tvirtai atsako, kad taip – nutuokė. Jau būdama 5-ių metukų, kai pirmą kartą breiką pamatė Youtube kanale labai šiuo šokiu susižavėjo ir pajautė, kad tai yra jos pašaukimas.

Breikerė Nicka nuo pat pirmosios treniruotės stengėsi ir su užsispyrimu mokėsi kiekvieną bazinį judesį. Kaip Nicka teigia, niekas iš pradžių nežiūrėjo į breiką rimtai, tačiau jai breikas nuo pat pradžių buvo ne tik būrelis, bet ir rimtas hobis, kuris po poros metų tapo gyvenimo būdu, pagrindiniu tikslu. Ji prisimena, kaip žiūrėdavo kitų šokėjų vaizdo įrašus internete ir nuolat įsivaizdavo, kad vieną dieną ir pati ten bus – tarp geriausiųjų. Dabar galime drąsiai teigti, kad Nicka pasiekė tikslą. 

Kas labiausiai įkvepia šokti? 

Paklausus, kas Dominiką įkvepia šokti, ji sako, kad įkvepia daugybė dalykų, tačiau esminiai, tai laisvė saviraiškai, kitų šokėjų pavyzdys ir muzika.

  • Galimybė išreikšti save ir emocijas. Šokis – vienas iš būdų, kaip pasitelkus savo kūną komunikuoti su kitais, išreikšti nuotaiką be žodžių, kurti ryšį tarp kūno ir jausmų. Šokdami įgaliname savitą stilių ir judesius, taip atspindėdami dalį savo asmenybės.
  • Kitų šokėjų pavyzdys. Kaip Nicka yra minėjusi, ją nuo pat mažens šokti įkvėpė internete matomi breiko šokėjai, o dabar ir kiti profesionalūs breikeriai čempionatuose.
  • Muzika. Turbūt daugeliui mūsų išgirdus patinkančią muziką norisi judėti. Kad tinkama muzika įkvepia šokiui pritaria ir „Hobiverse“ breiko mokytojas B-Boy Rukus, sakantis, kad gera breiko muzika priveda prie taško, kuomet nesinori daryti nieko kito, tik „pametus galvą nertis iš kailio“ ir šokti.

„Kelyje bus daug žmonių, kurie sakys, kad darai kažką blogai, bet reikia tiesiog toliau stengtis ir neklausyti tų žmonių.“

Pradedantieji šokėjai – užsibrėžkit tikslą ir eikit jo link.

„Patarčiau mėgautis šokiu ir daryti tai iš visos širdies.“ – atsako Nicka, paklausus, ką patartų pradedantiems šokėjams, kurie taip pat trokšta tapti profesionalais. Mergina teigia, kad reikia įdėti labai daug darbo, tačiau kai myli tai, ką darai, šis darbas ir prakaitas yra tik malonumas. Dominika pataria nusibrėžti sau tikslą ir eiti jo link. „Kelyje bus daug žmonių, kurie sakys, kad darai kažką blogai, bet reikia tiesiog toliau stengtis ir neklausyti tų žmonių.“ – breikerė skatina apsupti save bendraminčiais, kurie palaiko, įkvepia ir suteikia geros energijos.

B-Girl Nicka didžiuojasi savimi, kad ir būdama jauno amžiaus darė ir daro taip, kaip jaučia, kad yra teisinga. Dabar nuėjusi tokį breiko kelią Dominika nieko nebūtų keitųsi praeityje ir džiaugiasi, kad vaikystėje neklausė, ką jai sakė prieštaraujantys, nes tai jai padėjo pasiekti tikslą ir motyvuoja siekti dar didesnių breiko aukštybių.

Breikerė džiaugiasi, kad breiko pagrindų pradėjo mokytis būtent „Hobiverse“ (tuometiniame Lietuvos vaikų ir jaunimo centre) pas tada dirbusį mokytoją Eugenijų Kirjanovą. „Mes su mama ilgai ieškojome vietos, kur pradėti, kad būtų geras treneris ir gera erdvė ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras buvo ta vieta, kur viskas prasidėjo – svajonės ir mano breiko kelias.“ – dalinasi Nicka. Dabar pravažiuojant arba užeinant į  savo pirmųjų pamokų mokyklą Dominiką apima nostalgija ir prisiminimai, nuo ko viskas prasidėjo. „Hobiverse“ džiaugiamės, kad čia mūsų dalyviams pavyksta siekti gyvenimo svajonių ir kurti savo istoriją.

X
Prenumerata