Sveikas kaip ridikas

sveikos gyvensenos projektas

Nuo 2018 m. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais sėkmingai įgyvendina projektą „Sveikas kaip ridikas“, kuriuo tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Projekte dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokyklos.

Šįkart organizuojame Nacionalinį vaikų žygį ir Didįjį mažųjų sporto festivalį. 2020–2021 m. eigoje renginiai sudarys galimybes vaikams mėgautis fizine veikla, susipažinti su įvairiais vaikais iš kitų mokyklų. Taip pat atkreips visuomenės dėmesį ir parodys aktyvumo švietimo įstaigoje naudą vaikų sveikatai bei raidai.

Kviečiame dalyvauti projekte! Renginiai nemokami.

Projektą iš dalies finansuoja LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Didysis mažųjų sporto festivalis

2021 m. rugsėjo 24–25 d., Konstitucijos pr. 25, Vilniuje

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir Fanų stadiono teritorijose

 

Rugsėjo 24 d. (penktadienį) ikimokyklinukų ir pradinukų lauks fizinio aktyvumo masiniai užsiėmimai, arba kitaip, sportinės žaidynės! Čia patys nuspręsite, kuriuose užsiėmimuose (Ridiko riedlenčių iššūkis, Ridiko kliūčių ruožas, Ridikas NASA kosmonautas, iššūkis taiklioji Ridiko ranka, Ridiko žygis, Ridiko šokis ir šuolis, iššūkis „Nuridenk didįjį ridiką“) dalyvauti, svarbiausia – išmėginti bent 3! Tad ruoškite pečius medaliams!! Dalyvius pasveikins ir medalius įteiks olimpietė Brigita Virbalytė-Dimšienė ir sportui neabejingas dainininkas Justinas Jarutis.

Dalyviai laukiami grupelėmis kartu su lydinčiais mokytojais, būtina užsiregistruoti žemiau pateiktoje formoje iki rugsėjo 19 d. (imtinai).

10.00–11.30  Ridiko miestelis  Dalyvių sutikimas ir registracija 
11.00–14.00  Ridiko stadionas  Sportinės žaidynės
14.00–15.00  Ridiko miestelis  Apdovanojimai ir žaidynių uždarymas 

17.00–20.00  Social Hause duel
 

Registracija į sportines žaidynes

 

Rugsėjo 25 d. (šeštadienį) mokyklinio amžiaus vaikų kolektyvus pasitiks šokių festivalis. Turite pastatatę šokį? Dalyvaukite! Šioje scenoje išvysite pačių įvairiausių šokio stilių pasirodymus.

12.30–17.00  Mažųjų šokių festivalis

 

Festivalis bus fotografuojamas ir filmuojamas.

 

Ridiko šokio pamoka

www.youtube.com/watch?v=5c9cLzAzVy4

 

Ridiko žemėlapis

www.lvjc.lt/media/files/ridiko_zemelapis.png

 

 

 

Nacionalinis vaikų žygis

2020 m. rugsėjo 18 d., Vilniuje

Verkių regioniniame parke prie Žaliųjų ežerų

 

Kūrybingai ir drąsiai pažvelkite į vaikų sveikos gyvensenos bei fizinio aktyvumo įgūdžių ugdymą. Čia atrasite ir patirsite žygiavimo malonumą, pažinsite vieną gražiausių regioninių parkų Lietuvoje. Be to, žygio metu turėsite du sustojimus, kuriuose išbandysite aktyvius edukacinius žaidimus ir meditaciją.

5 km maršrutu (2 val.) žygiuos pradinukai, o 4 km (1 val. 30 min.) ikimokyklinukai. Dalyviai, kurie įveiks savo amžių atitinkantį maršrutą, gaus žygeivio diplomą ir medalį.

Dalyvių registracija pasibaigusi.

Pagrindinė informacija žygeiviams

Registracija ir startas 
Rugsėjo 18 d. (penktadienis),
nuo 9.30 iki 11.00 val. 
Žaliųjų ežerų lauko tinklinio aikštelė 
(vieta žemėlapyje).
Išlaipinimo tvarka bus atsiųsta el. paštu.

Rekomendacijos
Pasirūpinti patogia avalyne bei apranga.
Turėti užkandžių, vandens bei gerą nuotaiką.
Pasipuošti savo mokyklos simbolika.
Žygeivio taisyklės (atsisiųsti).

 

 

Projektą įgyvendina

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 

Projekto rėmėjas

Turite klausimų? Susisiekite!

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Konstitucijos pr. 25, Vilnius

Tel. (8 5) 203 2702

El. p. [email protected]

Kodėl svarbu skatinti vaikų judrumą?

Lietuvos moksleivių fizinis aktyvumas jau yra pasiekęs kritinę ribą ir, palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva užima priešpaskutinę vietą (PSO duomenys). Mažiausia mokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo norma – viena valanda per dieną. Lietuvoje ilgesniu nei reikalaujamas minimumas aktyvumu gali pasigirti vos vienas iš penkių 11–15 metų amžiaus vaikų. Moksliniai įrodymai neginčijami: fizinis aktyvumas teigiamai veikia visus žmogaus gyvenimo aspektus. Jei vaikai ugdymo įstaigoje reguliariai juda, jų elgesys, dėmesys, lankomumas ir pasiekti rezultatai gerėja. Tai reiškia, kad ateityje jie bus fiziškai ir psichiškai sveikesni, veiklesni, darbingesni. Viena iš svarbiausių aplinkų, kurioje turi būti efektyviai stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas, formuojama motyvacija ir daroma didžiausia įtaka jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui yra ugdymo įstaiga (Tarptautinės sporto mokslo ir kūno kultūros tarybos, pozicija dėl kūno kultūros ugdymo).


 

X
Prenumerata