„Užkrėsk gerumu!“, socialinė akcija 2021

Sako, gerumas užkrečiamas. Žmonės, patyrę kitų gerumą, rūpestį, jautrumą, atleidimą ir patys nebegali elgtis kitaip.  

Kviečiame mokyklas bei darželius išnaudoti šią nuostabią gerumo savybę –  jungtis į atsakingumą už savo bei aplinkinių gerovę skatinančią akciją „Užkrėsk gerumu“. Ši akcija rengiama kasmet Sąmoningumo mėnesio BE PATYČIŲ metu.

Pedagogus ir vaikus raginame pasiraitoti rankoves ir imtis gerumo iniciatyvų savo bendruomenėse – pradėti spręsti vieną ar keletą jų aplinkoje egzistuojančių socialinių problemų, padaryti kažką naudingo, reikalingo aplinkui esantiems žmonėms.

Pavyzdžių kurti ir siųsti drąsinančius, palaikančius palinkėjimus ar kitas dėmesio dovanėles socialiai izoliuotiems žmonėms, kurių, pandemijos sąlygomis, gausu; padaryti ką nors gero alkstantiems gyvūnams ar darbščių rankų išsiilgusiai aplinkai. Tinka viskas, kas vaikų manymu, šiandien reikalinga jų bendruomenei, ypač, patiems pažeidžiamiausiems jos nariams.

„Kitam paliepus, geresniais netapsime. Tačiau tai, ką patiriame iš aplinkinių, paprastai, tarsi grandinine reakcija, mumyse iššaukia tokias pačias emocijas ar  elgesį – patiriamas gerumas sprogsta dovanojamu gerumu. Tapkime gerumo ambasadoriais – tais, kurie empatiškumu, pozityvumu, veiklumu užkrečia savo draugus, šeimas, kaimynus ir taip pagražina ne tik jų, bet ir savo kasdienybę“, – kviečia Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas.

KAIP DALYVAUTI AKCIJOJE UŽKRĖSK GERUMU?

  • Užsiregistruokite Lietuvos vaikų ir jaunimo centro svetainėje. Registracija (žemiau šiame puslapyje). 
  • Pasidalinkite savo puikiomis, 2021 m. planuojamomis ar jau vykdomomis gerumo iniciatyvomis:
    • • Trumpu aprašymu, nuotraukomis, nuorodomis į vaizdo filmukus pasidalinkite Facebook paskyroje Užkrėsk gerumu  (https://www.facebook.com/UzkreskGerumu/). Patalpinkite patys, arba, nei nepavyks  – atsiųskite  el. paštu [email protected]. Jų lauksime visą kovo mėnesį.  
    • • Jei dalinsitės informacija savo socialiniuose tinkluose, pridėkite žymę (haštag’ą) #UžkrėskGerumu; #GeriDarbai
  • Visų iniciatyvų laukia Lietuvos vaikų ir jaunimo centro padėkos, o šauniausiosios – prizas.
  • Daugiau apie socialinę akcija „Užkrėsk gerumu“ –  Facebook paskyroje „Užkrėsk gerumu“.

Jei kyla klausimų, rašykite el.paštu [email protected]

„Užsikrėsti gerumu“ mokyklas ir darželius Sąmoningumo mėnesio BE PATYČIŲ metu kviečia gweumo akcijos organizatorius Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

X