Edukacijos mokyklai: Aš I Mes I Pasaulis

Mieli Moksleiviai ir Mokytojai,

Kviečiame Jus Birželio pirmąją –  Vaikų Gynimo dieną švęsti drauge, Sostinės vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25). Čia bus daug smagaus ir gero veiksmo – iki pat vakaro vyks festivalio LAIMINGAS AŠ! edukacijos, iniciatyvos, filmas, koncertas.  

Moksleivių klasėms parengėme 10 smagių ir prasmingų edukacijų AŠ I MES I PASAULIS vaiko teisių temomis.
Čia sužinosite, kaip stiprinti emocinį saugumą bei  psichologinį atsparumą, kaip kurti ryšį su bendraamžiais ir tokiu būdu mesti iššūkį ekranams bei COVID-19 padariniams.  Taip pat gilinsitės į tai, kas padeda siekti tvarių aplinkos idėjų, kurios leidžia šiame pasaulyje kurti savo ateitį bei turėti saugius namus.

„AŠ“ arba Savęs pažinimo edukacijose ieškosime atsakymų, kas daro mane laimingu / mus laimingais bei diskutuosime apie teisę žaisti ir mylėti. 
Jausdamiesi emociškai saugiai galime leistis į žaidimus, kūrybą ir taip pažinti pasaulį bei geriau suprasti save ir kitus. Šios edukacijos kviečia pažinti save ir kurti ryšį su šalia esančiais.

„MES“ arba Geros savijautos treniruotėse gilinsimės, kas daro mus laimingais bei aptarinėsime savo teisę į pagarbą ir  sveikatą.
Paauglystės amžiuje svarbu išmokti būti tarp kitų, svarbus buvimas komandoje. Šios edukacijos kviečia į žaidybines treniruotes savijautos gerinimui, komandiškam veikimui, pagarbos sau ir kitiems auginimui, savęs stiprinimui.

„PASAULIS“ arba Tvarių idėjų edukacijose ieškosime, kas kuria pasaulį laiminga vieta bei ginsime savo teisę Namus ir Saugumą.
Tvarios idėjos kuria žalią, saugią aplinką mums visiems, tačiau jos yra itin svarbios vaikams ir jaunimui. Be švaraus oro, vandens, žaliosios aplinkos mes netenkame sveikos ir saugios aplinkos, todėl šios edukacijos kvies atrasti tvarų buvimą mūsų ekosistemoje.


EDUKACIJŲ PROGRAMA
1 edukacijoje -1 klasei
Šios edukacijos - festivalio LAIMINGAS AŠ dalis


I DALIS
klasė - dalyvė renkasi 1 edukaciją iš I ir II dalies

  • 10.00–10.30 val. Motyvacinis susitikimas su KamTauTa Braškė (Mėlynoji salė)
  • 10.35–12.00 val. Edukacijos
  1. Aš – Savęs pažinimo edukacija: Žaisti kartu! (Baltoji salė) PILNA GRUPĖ
  2. Aš – Savęs pažinimo edukacija: Kaip nenuskęsti mokant plaukti (208 aud.)
  3. Mes – Geros savijautos treniruotės: Jaučiuosi saugus – esu laimingas (216 aud.) PILNA GRUPĖ
  4. Pasaulis – Tvarių idėjų edukacija: Aš ir pasaulis (Jaunimo erdvė) PILNA GRUPĖ
  5. Pasaulis – Tvarių idėjų edukacija: Miško šaknys (Lauko erdvė / esant blogam orui – Raudonoji salė) PILNA GRUPĖ

II DALIS
klasė - dalyvė renkasi 1 edukaciją iš I ir II dalies

  • 11.00–11.30 val. Motyvacinis susitikimas su KamTauTa Braškė (Mėlynoji salė)
  • 11.35–13.00 val. Edukacijos
  1. Aš – Savęs pažinimo edukacija: Sprendimo priėmimas: iš nežinomybės į veiksmą (Baltoji salė) PILNA GRUPĖ
  2. Aš – Savęs pažinimo edukacija: Drama gerai savijautai (306 aud.) PILNA GRUPĖ
  3. Mes – Geros savijautos treniruotė: Laimės dirbtuvės (Raudonoji salė) PILNA GRUPĖ
  4. Pasaulis – Tvarių idėjų edukacija: Komiksai tvarumo tema (215 aud.) / PILNA GRUPĖ
  5. Pasaulis – Tvarių idėjų dirbtuvės: Patyriminis ryšio kūrimo ir atidos seansas (Oranžinė salė) PILNA GRUPĖ

Jei labai norite dalyvauti kurioje nors edukacijoje, o pažymėta, kad „grupė pilna“ – susisiekite su organizatore el.paštu Lina.Baksytе@svjc.lt.

FILMAS

Šios edukacijos – festivalio LAIMINGAS AŠ dalis


PROGRAMOS VEIKLŲ APRAŠYMAI


 


  1. Žaisti kartu!


     

VEIKLA  – Panirus į žaidimą mes kuriame, įveikiame kliūtis, pažįstame save, kitus, pasaulį!  Edukacijos metu ieškosime atsakymo, kada smagu žaisti, ar visi turi galimybę žaisti ir kaip susidraugauti su iššūkiais žaidimo metu.  Kūrybiškai fiksuosime edukacijos akimirkas, patirtis ir emocijas, kurias kartu patirsime susitikimo metu.

LEKTORĖS – Neringa Grigorjeva ir Giedrė Juzėnienė – SVJC švietimo projektų, jaunimo mokymų vadovės, kurioms žaidimas yra įkvėpimas, pažinimas bei priemonė dirbti smagiau.

DALYVIAI – 5–12 kl. jaunimas


  1. Jaučiuosi saugus – esu laimingas


     

VEIKLA – Aktyvioje veikloje kiekvienas susipažins su savigyna, jos poreikiu, ką reiškia jaustis saugiam, pasitikėti savimi. Edukacijos metu išbandysime savigynos elementus realiose situacijose. Reikalinga sportinė apranga, mankšta vyks be avalynės.

LEKTORIAI – Rimantas Balčius – SVJC treneris, 4DAN Shidokan karate meistras ir Jolanta Balčė – SVJC trenerė, 2DAN Shidokan karate meistrė. 

DALYVIAI – 5–12 kl.


  1. Kaip nenuskęsti mokant plaukti


     

VEIKLA – Įtrauki edukacija yra skirta 14–18 m. jaunuoliams, nes jos metu bus gilinamasi į netikėtus išbandymus vandenyje. Grupę su išlikimo principais supažindins ir jaunuolių pasitikėjimą savimi stiprins patyrusi lektorė bei plaukimo trenerė Simona Sigariova, kuri padės atrasti saugaus elgesio vandenyje būdus. Edukacijos metu vyks diskusija apie išgyvenimą ir pasirengimą situacijoms atviruose vandenyse, todėl ji ypatingai vertinga dėl pasirengimo gyvenimiškoms situacijoms.

LEKTORĖ – Simona Sigariova – SVJC plaukimo trenerė, iniciatyvos „Plaukti neskęsti“ autorė.

DALYVIAI – 5–12 kl.


  1. Aš ir pasaulis


     

VEIKLA – Edukacijos aprašymas: edukacijos tikslas – suprasti save, kaip neatsiejamą darnaus pasaulio dalį. Edukacijos metu paliečiamos nelygybės ir darnaus pasaulio temos. Edukacijos klausimas: „Kaip gyventi, kad užtektų man, bet liktų ir kitiems?“.

LEKTORĖS – Renata Dambrauskaitė – SVJC Jaunimo skyriaus vedėja ir Augustina Palionytė – SVJC Jaunimo skyriaus projektų vadovė. Abi lektorės vykdo atvirą darbą su jaunimu bei jaunimo informavimą ir konsultavimą.

DALYVIAI – 8–12 kl. jaunimas


  1. Miško šaknys


     

VEIKLA – Žaliosios bangos dirbtuvėse kiekvienas dalyvis taps miško sistemos dalimi ir susipins į platų šaknų sistemos junginį. Tokiu būdu, per patyrimą bei lektorės parengtą medžiagą kiekvienas pažins, kaip pasiskaičiuoti kokio dydžio šaknų sistemą gali turėti medis, kaip jis bendrauja per šaknyną ir jungiasi į mišką.

LEKTORĖ – Liubou Vinslove – Vilniaus miesto parkų kraštovaizdžio architektė, viena iš iniciatyvos „Žalia banga“ dalyvių.

DALYVIAI – 5–12 kl. jaunimas

II DALIS


  1. Sprendimo priėmimas: iš nežinomybės į veiksmą


     

VEIKLA – Didžiausią pasitenkinimą lemia teisingai priimtas sprendimas. Žaidybiniais būdais paremtoje edukacijoje ieškosime sprendimų, kurie suteikia patirties, bendrumo ir gero jausmo.

LEKTORĖ – Alma Kernytė – SVJC edukologė, sertifikuota patyriminės pedagogikos lektorė.

DALYVIAI – 5–12 kl.


  1. Drama gerai savijautai 


     

VEIKLA – Edukacijos metu atliksime kontaktinę praktiką ir patyrinėsime vaidmenų žaidimą su dramos terapijos elementais gerai savijautai. Vykdydami žaismingą ir interaktyvią veiklą, mokysimės būti aktyvesni, spontaniški ir atsparesni gyvenimo iššūkiams. Kursime glaudesnius ryšius ir giliau pažinsime save ir kitus. 

LEKTORĖ – Raminta Paukštytė – aktorė, SVJC teatro mokytoja ir emocinės sveikatos turinio kūrėja. Veda kūrybiškumo dirbtuves bei interaktyvius savižudybių prevencijos, intervencijos mokymus jaunimui.

DALYVIAI –  8–12 kl.


  1. Geros savijautos treniruotės:  Laimės dirbtuvės


     

VEIKLA – Aktyvios edukacijos metu aiškinsimės, kaip „gaminama laimė“, kokiais tiesioginiais veiksmais galime daryti įtaką jos „gamybai“, susipažinsime su kitokiu požiūriu į judesį. Judėsime, todėl reikalinga patogi, bet lengva apranga (marškinėliai, kelnės/šortai/tamprės). Treniruotė vyks basomis.

LEKTORIAI – Erika Verbickaitė –  sertifikuota grupinių treniruočių trenerė, renginių vedėja ir lektorė. Patirtimi dalinasi Sostinės vaikų ir jaunimo centre, taip pat klubuose „Impuls“ ir „Lemon Gym“.

DALYVIAI – 8–12 kl.

VIETA – Žalioji salė


  1. Komiksai tvarumo tema


     

VEIKLA – Edukacijos metu komandose kursime skirtingus personažus bei jų likimus ir tokiu būdu ieškosime atsakymo, kokią ateitį kuria skirtingi gyvenimo būdai. Tai itin mėgiama jaunimo edukacija, kurioje dalyvauti nereikia turėti ypatingų piešimo įgūdžių. Kūrybinėse dirbtuvėse kaskart atskleidžiamas savitas jaunimo žvilgsnis tvarumo ir vartojimo kryptimis.

LEKTORIUS – Anna Pavlova – SVJC pedagogė, jaunosios kartos menininkė, grafikė, iliustratorė, komiksų autorė, kūrybinių dirbtuvių organizatorė.

DALYVIAI – 5–12 kl.


  1. Patyriminis ryšio ir atidos kūrimo seansas


     

VEIKLA – Tyrinėsime aplinką per visus šešis pojūčius: klausą, regą, uoslę, skonį, lytėjimą ir intuiciją. Ieškosime sąlyčio su savo emociniu ir gamtos intelektu. Tai darysime grupelėse (visai taip, kaip veikia skruzdėlynas ar paukščių pulkas) bei individualiai, savyje. Šis patyriminis seansas - apie kiekvieną iš mūsų, mūsų santykį su aplinka, gamta ir savo prigimtį. Šiuos žaidimus, eksperimentus naudoja pasaulinės jaunimo organizacijos bei į tvarią ateitį einančios verslo įmonės. Dalyvius prašome apsirengti lauko laisvalaikio drabužiais bei nenaudoti kvapų, kurie gali trukdyti uoslės pojūčius lavinančios praktikos metu.

LEKTORIUS – Sandra Galdikaitė,  „9zuikiai“ darnumo kūrybininkė, fasilitatorė ir mentorė. Sandra pati kuria, praktiškai pritaiko ir dalinasi darnumo suvokimo metodais, o savo žinias gilina emocinio ir gamtinio intelekto tarptautiniuose kursuose bei kasdienos patyrimuose. 

DALYVIAI – 5–12 kl.


Ilgametražis filmas Viskas bus kitaip (kinopavasaris.lt)


 

Šiame neįprastame kelio filme-pasakoje pasitelkiant mokslinius faktus iškeliama neatidėliotina mūsų dienų problema – biologinės įvairovės nykimas. Distopiškoje ateityje, 2054-aisiais, gyvenantys trys jauni maištininkai dega noru sužinoti, kas nutiko jų planetai ir leidžiasi į kelionę seniai prarasto gamtos grožio pėdsakais. Atsakymai slypi praeityje – straipsniuose iš 2020-ųjų jie randa raktą į stropiai slepiamą tiesą, o mums, žiūrovams, primena, kad gyvename laike, kur spalvinga ateitis vis dar įmanoma.
Pasaulinė premjera: Ciuricho kino festivalis, 2021 m.
Apdovanojimai: „Max Ophüls Preis“ kino festivalio žiūrovų prizas, 2021 m.

Režisieriaus biografija – Martenas Persielis (g. 1979 m. Vakarų Berlyne) keliauja po pasaulį, pasakoja istorijas, kuria ilgo metro filmus ir komercinius trumpus vaizdo klipus. Jo skiriamieji bruožai yra „nepataikanti į toną“ estetika ir faktus su fikcija jungianti pasakojimo forma. Debiutinis režisieriaus filmas „Čia ne Kalifornija“ (2012 m.) buvo pristatytas „Perspektyvų“ programoje Berlinalėje. Futuristinė pasaka „Viskas bus kitaip“ yra antras jo ilgo metro filmas.

LAIKAS – 12.00 val., 15.00 val., 16.30 val.

VIETA – SVJC Mėlynoji salė

PRISTATO – Lietuvos gamtos fondas

Jei kyla klausimų dėl edukacijų, skambinkite tel. 8 603 26366, arba rašykite el paštu [email protected]

X
Prenumerata