Straipsniai

Povilas Strazdas: plaukimas turėjo didžiulę įtaką tiek asmeniniam tiek profesiniam gyvenimui

Povilas Strazdas – buvęs profesionalus plaukikas ir triatlonininkas, turintis daugiau nei 15 metų plaukimo patirties. Jo kelionė plaukimo pasaulyje prasidėjo labai anksti, kai tėvai jį atvedė į baseiną siekiant įveikti vandens baimę. Tačiau tai, kas prasidėjo kaip baimės įveikimas, virto aistra sportui, vedančia Povilą į aukščiausią meistriškumo lygį. Jo atsidavimas ir noras nuolat tobulėti atnešė reikšmingų pasiekimų sporto srityje. Šiandien Povilas džiaugiasi galėdamas dalintis savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi su kitais, siekiančiais tobulėti plaukimo ir triatlono srityse.

Džiugas Širvys: nuo vaikystės mėgau plaukimą, vanduo man nekėlė jokios baimės

Džiugas Širvys, visiems gerai žinomas Lietuvos dainininkas, kompozitorius ir aktorius. Savo muzikinę karjerą pradėjo 2016 m. su grupe „jautì“, kiek vėliau, Džiugas pradėjo ir solinę karjerą, o pirmąjį albumą, kaip solo atlikėjas, išleido 2022 m.

Brigita Virbalytė: kai ištikdavo traumos, plaukimas visada gelbėdavo

Brigita Virbalytė – būdama 13 metų pradėjo sportuoti sportinį ėjimą ir jau 26 metus yra profesionali šios srities atstovė, dalyvavusi trejose olimpinėse žaidynėse. Brigita pasakoja, kad sportas visada žavėjo kaip galimybė realizuoti save, atkakliai siekti tikslo ir nepasiduoti net po kelių iš eilės pralaimėjimų. Šalia sportinio ėjimo, buvo ilgametė sporto žurnalistė, o šiuo metu dirba Nacionalinėje sporto agentūroje.

Šarūnas Mazalas: su vandeniu artimą ryšį turiu visą gyvenimą

Šarūnas Mazalas gyvenime sukasi tiek versle, tiek televizijoje. Jau beveik aštuonerius metus skaičiuojantis Šarūno restoranas „Vaflių namai“ įsikūręs Vilniuje. Nuo vaikystės sporto žurnalisto batuose esantis Šarūnas pastaruoju metu vėl sėdi sporto žinių vedėjo kėdėje. Kaip pats Šarūnas teigia, sugrįžti į eterį buvo ir netikėta ir labai smagu. Šiandien su Šarūnu kalbamės kiek kita tema, ne apie verslą ir ne apie televiziją. Kalbame apie plaukimą ir jo ryšį su vandeniu.

Ką daryti, kad nelaimių skaičiai vandenyje mažėtų?

Smagiausios vasaros pramogos sunkiai įsivaizduojamos be vandens. Galimybių apstu – savo šalyje turime apie 3000 ežerų ir beveik 30000 kitų vandens telkinių. Tačiau nelaimių vandenyje išvengti nepavyksta: kasmet Lietuvoje nuskęsta apie 300 žmonių; 10 proc. iš jų – vaikai. Ką daryti, kad nelaimių mastai vandenyje mažėtų?

Amžinai jaunas tautinis šokis – kodėl verta jį šokti ir jo mokyti savo vaikus?

Kodėl tautinis šokis taip traukia ir kodėl jį verta šokti, pasakoja šokių mokytoja Monika Lučiūnienė, 70 metų jubiliejų švenčiančio tautinių šokių ansamblio UGNELĖ alumnė ir mokytoja, šokio-judesio terapeutė.

Vasaros stovykla – raktas į kokybiškas vaikų atostogas. Kaip ją išrinkti?

Artėjant vasaros atostogoms ne vienus tėvus aplanko nerimas dėl kokybiško laiko savo vaikams. Darbų šiuo laikotarpiu nemažėja, o mažiausiems norisi suteikti kuo daugiau nuotykių ir įspūdžių. Jei panašią dilemą savo namuose sprendžiate ir jūs, kviečiame pasidomėti vasaros stovyklomis. Jose ne tik linksmai ir aktyviai leidžiamas laikas, užmezgama tvirtų draugysčių, bet ir įgyjama naujų įgūdžių ar net apčiuopiami iki šiol neatrasti pomėgiai. Tad kaip tokią rasti ir išrinkti?

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas: kaip jį atpažinti ir kaip padėti su juo gyventi? (Psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė)

ADS – dažnas tarp vaikų ir suaugusiųjų. Neretai jis tampa pašlijusių tarpusavio santykių, blaškymosi, žemos savivertės priežastimi. Nors išgydyti  ADS neįmanoma, yra būdų, kaip padėti šį sutrikimą turintiems vaikams, paaugliams, suaugusiesiems jį atpažinti, valdyti, su juo gyventi. Apie ADS požymius ir ypatumus  bei suvaldymą, ir prisitaikymą,  pasakoja vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Mickevičiūtė.

Augančios paauglių priklausomybės: ką gali padaryti suaugusieji? (Psichoterapeutė Kamilė Borkovskienė)

Pasak specialistų – klimpstame į priklausomybes. Ir turime būti ypač atidūs, jei norime apsaugoti savo vaikus.  Apie priklausomybių požymius ir veiksmingus ap(si)saugojimo būdus, pasakoja su „Hobiverse“ Sostinės vaikų ir jaunimo centru bendradarbiaujanti  psichologė - psichoterapeutė Kamilė Borkovskienė.

Algis Kriščiūnas: kūrybiškumas – svarbiausia savybė gyvenime

Kodėl kūrybiškumas vaikams ir suaugusiesiems toks svarbus? Apie tai, kaip kūrybiškumas lydi menininką Algimantą Kriščiūną visą gyvenimą ir kokiomis veiklomis jis užsiėmė nuo pat vaikystės, skaitykite toliau straipsnyje.

X
Prenumerata