Straipsniai

Vasaros stovykla – raktas į kokybiškas vaikų atostogas. Kaip ją išrinkti?

Artėjant vasaros atostogoms ne vienus tėvus aplanko nerimas dėl kokybiško laiko savo vaikams. Darbų šiuo laikotarpiu nemažėja, o mažiausiems norisi suteikti kuo daugiau nuotykių ir įspūdžių. Jei panašią dilemą savo namuose sprendžiate ir jūs, kviečiame pasidomėti vasaros stovyklomis. Jose ne tik linksmai ir aktyviai leidžiamas laikas, užmezgama tvirtų draugysčių, bet ir įgyjama naujų įgūdžių ar net apčiuopiami iki šiol neatrasti pomėgiai. Tad kaip tokią rasti ir išrinkti?

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas: kaip jį atpažinti ir kaip padėti su juo gyventi? (Psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė)

ADS – dažnas tarp vaikų ir suaugusiųjų. Neretai jis tampa pašlijusių tarpusavio santykių, blaškymosi, žemos savivertės priežastimi. Nors išgydyti  ADS neįmanoma, yra būdų, kaip padėti šį sutrikimą turintiems vaikams, paaugliams, suaugusiesiems jį atpažinti, valdyti, su juo gyventi. Apie ADS požymius ir ypatumus  bei suvaldymą, ir prisitaikymą,  pasakoja vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Mickevičiūtė.

Augančios paauglių priklausomybės: ką gali padaryti suaugusieji? (Psichoterapeutė Kamilė Borkovskienė)

Pasak specialistų – klimpstame į priklausomybes. Ir turime būti ypač atidūs, jei norime apsaugoti savo vaikus.  Apie priklausomybių požymius ir veiksmingus ap(si)saugojimo būdus, pasakoja su „Hobiverse“ Sostinės vaikų ir jaunimo centru bendradarbiaujanti  psichologė - psichoterapeutė Kamilė Borkovskienė.

Algis Kriščiūnas: kūrybiškumas – svarbiausia savybė gyvenime

Kodėl kūrybiškumas vaikams ir suaugusiesiems toks svarbus? Apie tai, kaip kūrybiškumas lydi menininką Algimantą Kriščiūną visą gyvenimą ir kokiomis veiklomis jis užsiėmė nuo pat vaikystės, skaitykite toliau straipsnyje.

Rūta MUR: noras būti muzikoje – poreikis išreikšti save ar tik dėmesio stoka?

Rūta MUR patikėjo, kad gali dainuoti tik sulaukusi 23-ejų. Visgi, muzika ją nuo pat vaikystės veikė, kaip niekas kitas, o papildomos veiklos padėjo formuoti charakterį. „Hobiverse“padedame kiekvienam kurti savo istoriją, todėl buvo labai įdomu sužinoti – kokia yra Rūtos MUR muzikos kelio istorija.

Epilepsija ir vanduo: kaip saugiai mokytis plaukti?

Vaikai ir suaugę sergantys epilepsija turi būti itin atidūs lankant plaukimo užsiėmimus. Epilepsijos priepuoliai vandenyje yra rizikingesni ir plaukiant būtina laikytis saugumo priemonių. Apžvelkime patarimus, kokios yra rizikos epilepsija sergantiems žmonėms baseine ir kaip užkirsti kelią nelaimėms.

Kaip pradėti sportuoti? Pataria asmeninis treneris L. Lukoševičius

Sportuoti būtina kiekvienam, tačiau rasti motyvacijos pradėti stinga  daugeliui. Būdami aktyvūs jaučiamės geriau ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kaip lengviau pradėti ir įtraukti judesį į kasdienybę, pataria „Hobiverse“ centro sporto treneris Laimutis Lukoševičius.

Baltasis Kiras: darykit tai, ką mėgstat ir viskas stos į savo vietas

Grupės Baltasis Kiras vokalistas Tautvydas Paulius Augustinas groja ir dainuoja, nes jam tiesiog patinka. Muzikantas pasidalino, kaip muzika atsirado jo gyvenime ir kokios dar veiklos jam padėjo atrasti save.

B-Girl Nicka: Šokis tapęs gyvenimu

Dominika Banevič jau nuo 5 m. žinojo, kad bus profesionali breiko šokėja. Šokio kelią B-Girl Nicka pradėjusi „Hobiverse“ dabar sako, kad breikas jai – gyvenimo būdas. Į Paryžiaus Olimpines žaidynes vyksianti Dominika pasidalino, kaip pradėjo šokti breiką, kas ją įkvepia ir ką daryti siekiantiems pasisekimo šokio pasaulyje.

Nepalieka nerimas? Atsigręžkite į gamtą!

Pasaulyje vykstantys neramumai bei nuolatinis jų aptarinėjimas kelia nerimą kiekvienam. Jaunąją kartą jie paveikia  dar labiau. Ką daryti?

X
Prenumerata