Gamtinės edukacijos


Organizuojame gamtines edukacijas įvairaus amžiaus vaikų, jaunimo grupėms.
Kviečiame moksleivių klases artimiau pažitni gyvūnus – varliagyvius, paukščius, naminius gyvūnus, šunis –  iš arti apžiūrėti, pačiupinėti, sužinoti įdomių dalykų apie jų gyvenimą.

Edukacijos vyksta:
• Sostinės vaikų ir jaunimo centre HOBIVERSE, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje
• Individualiai suderintu laiku


Paslaptingosios amfibijos – varliagyviai

Ar kada susimąstėte, kurios varliagyvių rūšys dažniausiai sutinkamos Lietuvoje ir kurios iš jų yra saugomos? Ar žinote, kas yra kurkulas ir kaip jis atrodo? Kodėl salamandra nėra driežas? Kodėl ryškiai spalvotos varlės gali būti pavojingos, o kurie varliagyviai dalyvauja imtynėse?

Šiuos ir kitus įdomius klausimus aptarsime interaktyviai ir smagiai. Edukacijos pabaigoje turėsite galimybę užtvirtinti žinias dalyvaudami protmūšyje ir žaisdami teminį žaidimą „Paslapčių dežė“.

Programa susideda iš 3 dalių:

  1. Skaidrės ir video: pamatysite įdomių vaizdų apie Lietuvos ir egzotinius varliagyvius, kurie supažindins su jų gyvenimo būdu ir įvairove.
  2. Gyvi pavyzdžiai: edukacijos metu turėsime galimybę pamatyti gyvus varliagyvius: varlę, rupūžę, buožgalvius ir tritonus.
  3. Teminis žaidimas: pasibaigus edukacijai, pravesime įdomų ir interaktyvų žaidimą, kuris padės dar geriau suprasti ir įsiminti tai, ką sužinojote.

„Kas išsirita iš kiaušinio?“

Kiaušiniai – tai nuostabūs gamtos kūriniai, kurie būna įvairiausių dydžių, formų, spalvų ir raštų. Iš šių kiaušinių išsiritantys gyvūnai yra ne mažiau įvairūs: paukščiai, žuvys, ropliai ir net vabzdžiai. Šios edukacinės programos metu vaizdžiai ir įdomiai supažindinsime su gyvūnų pradžia – kiaušiniu ir iš jo išsiritančia gyvūnijos įvairove.

Praktinės edukacijos dalies metu vaikai turės galimybę pavirsti paukščiais: suks lizdus, „dės“ kiaušinius ir kitaip bandys pajusti paukščio kasdienybę.

Programa susideda iš 3 dalių:

  1. Skaidrės ir video: sužinosite įdomių faktų apie kiaušinius ir juose besivystančius gyvūnus.
  2. Gyvi pavyzdžiai: edukacijos metu pristatysime paukščių iškamšas ir lizdus su įvairių kiaušinių pavyzdžiais, kad vaikai galėtų geriau suprasti, kaip atrodo šie gyvūnai ir jų namai.
  3. Kūrybinės dirbtuvės: vaikai kurs savo lizdelius ir marginami kiaušinius pagal paukščių raštus (pvz., volungė, liepsnelė, kikilis, strazdas). Kiekvienas vaikas savo išmargintą kiaušinį galės parsinešti namo kaip atminimą.

„Šuo – šeimos draugas, sporto ir laisvalaikio partneris“

Edukacijos metu sužinosite apie abipusį vaikų ir šunų pagarbos protokolą, šunų elgesį, kaip šunys mokosi ir ką nori pasakyti savo kūno kalba. Taip pat aptarsime, kodėl kartais nesugebame suprasti savo keturkojų draugų.

Supažindinsime su šunų sporto šakomis, o keturkojai asistentai – Margis ir Vėtra – pademonstruos įvairius triukus ir įtrauks vaikus į bendras veiklas, kuriose laukia užduotys, rungtys ir pažintys!

Programa susideda iš 3 dalių:

Pokalbis: Aptarsime saugų bendravimą su gyvūnais, kūno kalbą ir kitus svarbius aspektus.

  1. Šunų pasirodymas: Šuniukai parodys savo šou programą – grojimą gitara ir būgnais, futbolą ir krepšinį, atliks įvairias komandas ir triukus.
  2. Vaikų įtraukimas: Vaikai dalyvaus veiklose – palaikys šunis, padarys kojų tunelį ir pabūs dresuotojais.
  3. Edukacijos pabaigoje lauks fotosesija su mūsų keturkojais dalyviais.

„Naminiai ūkio gyvūnai“

Daugelį šimtmečių žmogų supo gyvūnai, kurie buvo esminiai išgyvenimui – teikdami maistą, aprangą ir palengvindami darbą.

Kokių rūšių tai gyvūnai? Kokius garsus jie skleidžia? Kokią naudą žmogui teikia kiekvienas iš jų? Kuo jie minta ir kaip gyvena? Į šiuos klausimus atsakysime edukacinės programos metu, interaktyviai susipažindami su programos herojais.

Programa susideda iš 4 dalių:

  1. Skaidrės ir video: sužinosite, kaip šie gyvūnai elgiasi, ką ėda, kokius garsus skleidžia ir kokią naudą teikia žmogui.
  2. Gyvūnų pavyzdžiai: pamatysite kailius, ragus ir naminių paukščių kiaušinius.
  3. Žaidimas: vaikai trauks gyvūnų figurėles, reflektuodami, kaip vadinasi gyvūnas, ką jis ėda ir kaip skleidžia garsus.
  4. Gyvūnėlių šeimos: vaikai sudėlios gyvūnėlius šeimomis, gaus tikro ėdalo pavyzdžių ir turės galimybę juos pašerti. Aptarsime, ar viską atliko teisingai.

„Gamtos detektyvai: miško žvėrių pėdomis“

Edukacijos metu praskleisime paslapties šydą ir sužinosime apie įvairius kanopinius ir plėšriuosius miško žvėris, jų gyvenimo būdą, mitybą, jauniklius ir paliekamas veiklos žymes.

Pasvėrę išsiaiškinsite, kieno ragai, o kieno žandikaulis yra sunkesnis, palietę – kieno kailis švelnesnis, o paspėlioję – kuo skiriasi kiškis, zuikis ir triušis. Laukia daug įdomybių ir netikėtumų!

Programa susideda iš 4 dalių:

  1. Skaidrės ir video: sužinosite, kaip gyvūnai elgiasi, ką jie ėda, kokius garsus skleidžia ir kokius jauniklius atsiveda.
  2. Gyvūnų pavyzdžiai: Apžiūrėkite kailių, ragų ir dantų pavyzdžius, kurie padės geriau suprasti gyvūnų savybes.
  3. Žaidimas: Vaikai trauks gyvūnų figurėles, reflektuodami, kaip jie vadinasi, ką ėda ir stengsis sudėlioti gyvūnėlius šeimomis.
  4. Spėliojimo žaidimas: Vaikai spėlios ir dėlios korteles, kas ką ėda, kieno pėdsakai ir kur gyvena šie žvėrys.

Edukatorė – Sondra Jonceva, komunikabili ir žingeidi asmenybė, daugiau nei 20 metų dirbanti su vaikais. Būdama 14 metų vasaromis ir savaitgaliais pradėjo dirbti gamtininkų centre laborante-gyvūnų prižiūrėtoja. Prižiūrėjo tarakonus, žuvytes, žiurkėnus, ūkio gyvūnus, briedžius, vilkus. Veda ne tik kinologų, bet ir jaunųjų gamtininkų, žaliųjų turistų būrelius. Taip pat, Sondra yra Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja, šunų sporto teisėja. 


Edukacijų vieta: Sostinės vaikų ir jaunimo centras HOBIVERSE, Konstitucijos pr. 25


X
Prenumerata