„Ugnelė“ kviečia į festivalį DRAUGAI DRAUGAMS

Jubiliejų švenčiants „Ugnelė“ gegužės 10 dieną (penktadienį), kviečia vilniečius į tautinio šokio festivalį DRAUGAI DRAUGAMS.

  • Laikas – gegužės 10 dieną (penktadienį), 16.00–17.30 val.
  • Vieta – Katedros aikštėje Vilniuje, (šalia Vilniaus arkikatedros bazilikos, Katedros a. 2.)
  • Renginys nemokamas, dalyvavimas laisvas

 „Šis festivalis – tai galimybė kiekvienam grožėtis ir džiaugtis tautiniu sceniniu šokiu; taip pat per šokį geriau pažinti įvairių šalies regionų tradicijas bei papročius, susijusius su kasdieniniais darbais ir šventėmis, džiaugsmais ir rūpesčiais“, – pasakoja Ligita Didžiulienė, ilgametė Sostinės vaikų ir jaunimo centro HOBIVERSE tautinių šokių ansamblio „Ugnelė“ vadovė.

Drauge su „Ugnele“ festivalio scenoje pasirodys šie kolektyvai:

  • Didždvario gimnazijos  Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“
  • Panevėžio „Vilties“ progimnazijos tautinio meno ansamblis „Viltis“
  • Panevėžio pradinės mokyklos tautinio meno ansamblis „Saulužė“
  • Utenos kultūros centro Šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“

 

Daugiau apie tautinių šokių ansamblį „Ugnelė“

Tai vienas didžiausių ir giliausias tradicijas turinčių vaikų ir jaunimo liaudies šokių kolektyvų Lietuvoje, veikiantis nuo 1954 metų. Ansamblio tikslas – ne tik puoselėti lietuvių liaudies tradicijas bei su jomis supažindinti jaunąją kartą, bet ir ugdyti kūrybišką asmenybę. „Ugnelės“ vadovai orientuojasi ne tik į rezultatą, bet ir į visapusišką asmenybės ugdymą.

Pasak „Ugnelės“ kolektyvo vadovės Ligitos Didžiulienės, kiekvienais metais „Ugnelės“ ansamblis vis auga ir vis labiau plečia savo bendruomenės ratą. Šiuo metu Sostinės vaikų ir jaunimo centre HOBIVERSE „Ugnelės“ ansamblį lanko apie 300 dalyvių.

Per 70 metų „Ugnelėje“ šoko, dainavo ir grojo per 12 tūkst. narių.

Šis ansamblis Lietuvos tautinės kultūros tradicijas demonstravo Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Puerto Rike, Venesueloje, Martinikoje, Taivanyje, Meksikoje, Ispanijoje, Sardinijoje ir kitose šalyse. „Ugnelė“ pelnė prizus Didžiojoje Britanijoje, JAV, Švedijoje ir kituose tarptautiniuose festivaliuose. 

Tautinių šokių kolektyvas „Ugnelė“ garsina Vilniaus ir Lietuvos vardą visame pasaulyje. Kolektyve šoka 300 šokėjų. Vaikai, tėvai, seneliai – šeimos ir kartos.

Daugiau informacijos apie jubiliejų https://svjc.lt/ugnele/ .

Paskelbta: Gegužės 8, 2024

Žymos: ugnelė

X
Prenumerata