Koronaviruso prevencija

Bičiuliai,

naujasis koronavirusas ėmė plisti ne tik Azijos, bet ir Europos šalyse. Siekiant apsaugoti save ir kitus, skatiname sužinoti daugiau apie tai ir laikytis prevencinių priemonių, nevykti į viruso paveiktas šalis.

Pastaruoju metu keliavusiems atitinkamuose regionuose (informacija atnaujinama) LVJC lankytojams, taikysime išskirtines sąlygas dėl nedalyvavimo veiklose. 

APIE KORONAVIRUSĄ

Manoma, kad inkubacinis koronaviruso ligos laikotarpis gali užtrukti apie 14 dienų. Liga pasireiškia dažniausiai ūmios sunkios kvėpavimo takų infekcijos požymiais (karščiavimu, kosuliu, dusuliu ir apsunkintu kvėpavimu). Tiek inkubaciniu laikotarpiu, tiek pasireiškus simptomams liga yra perduodama kitiems asmenims.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją Europoje, patikslino atvejo apibrėžtį ir sustiprino viruso COVID-19 patekimo į Lietuvą prevencijos priemones – į rizikingų teritorijų sąrašą įtraukė Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Islandiją, Norvegiją, Švediją, Austriją, Daniją, Nyderlandus, Šveicariją, Egiptą, KinijąHonkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą

 

BŪTINI GYVENTOJŲ VEIKSMAI

  • Jei per pastarąsias dvi savaites buvote Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Austrijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Šveicarijoje, Egipte, Kinijoje, Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre prašome registruotis, užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų. 

Tokiu atveju LVJC lankytojams kompensuosime visus per dvi savaites praleistus užsiėmimus. Būtina pateikti kelionę įrodantį dokumentą el. p. [email protected].

  • Jei panašūs į gripą simptomai pasireiškė keliaujant po Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Islandiją, Norvegiją, Švediją, Austriją, Daniją, Nyderlandus, Šveicariją, Egiptą, Kiniją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją, Singapūrą ar grįžus, per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais tose šalyse, tokiu atveju nedelsiant skambinkite bendruoju skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112, pateikite susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus.
  • Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuokite lėktuvo įgulą.

Susirgusiems koronavirusu LVJC lankytojams, kompensuosime visus praleistus užsiėmimus. Būtina pateikti tai įrodantį dokumentą el. p. [email protected]. Norime pabrėžti, kad tokių atvejų nėra. Šios sąlygos nustatytos, atsižvelgiant į koronaviruso paplitimą Azijos ir kitose Europos šalyse.

 

REKOMENDUOJAME LAIKYTIS STANDARTINIŲ LIGOS PLITIMĄ MAŽINANČIŲ PRIEMONIŲ.

Dažnai plaukite rankas su šiltu vandeniu ir muilu, nelieskite rankomis veido, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikykitės saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), venkite artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys. 

Konsultuokitės karštąja linija telefonu 8 618 79 984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai). Daugiau informacijos taip pat teikiama NVSC ir Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėse.
 

Paskelbta: Vasario 26, 2020

X
Prenumerata