Gyvename tokiu laiku, kai su patyčiomis daugiau ar mažiau susiduriame kiekvienas. Dažnas suaugusysis geba į tai numoti ranka ir pagalvoja, kad nieko čia tokio, kol tai tiesiogiai nepaliečia jų vaiko. Tačiau reikia suprasti, kad nerasime tokio vaiko, kuris su patyčiomis neturėtų nieko bendro – nebūtinai jis yra tas, iš kurio tyčiojamasi arba tas, kuris tyčiojasi, jis gali būti stebėtojas, kuris mato netinkamo elgesio pavyzdžių savo aplinkoje – tarp bendraklasių, mokyklos koridoriuje, patyčias tarp mokinio ir mokytojo ir pan. Situacijų būna pačių įvairiausių, bet, ko gero, pati nemaloniausia − kai paaiškėja, kad tyčiojamasi iš Jūsų vaiko, todėl norime Jums patarti, kaip reikėtų elgtis sužinojus tokią informaciją.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro darbuotojai primena, jog visiškai nesvarbu kokiame vaidmenyje yra Jūsų vaikas: skriaudiko, aukos, o gal stebėtojo, tačiau visi jie susiję su patyčiomis, todėl visų vaikų tėvai turi vieningai dirbti, kad patyčių atvejų sumažėtų. Patyčios yra visos klasės problema, todėl visi tėvai turi bendradarbiauti ir padėti savo vaikams jaustis gerai juos supančioje aplinkoje. Stengdamiesi dėl savo vaiko, nepamirškite pasistengti ir dėl kito, tik taip įdėtos pastangos kovojant su patyčiomis atsipirks.
Apie Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2017
Aštuntoji nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ vyks kovo 20-26 dienomis.
Iniciatyvos autorius ir pagrindinis organizatorius – emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.
Programa:
„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ programą rasite ČIA (iniciatyvos interneto svetainėje http://bepatyciu.lt/)
Dalyviai:
Kasmet prie iniciatyvos prisijungia didžioji dalis Lietuvos vaikų darželių, mokyklų, gimnazijų ir kitų organizacijų, kurios palaiko gyvenimo be patyčių idėją. Šios įstaigos savo bendruomenėje vykdo įvairias patyčių prevencijai bei jų stabdymui skirtas veiklas. Dalyvių sąrašą rasite ČIA.
Partneriai:
Patyčių problemą padeda spręsti ir susitelkę iniciatyvos partneriai bei iniciatyvą palaikančios organizacijos: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, „Vaiko labui“, Paramos vaikams centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Lietuvos policija, „Vaikystės sodas“, Informacinių technologijų centras, Ryšių reguliavimo tarnyba, „Langas į ateitį“, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga,Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos psichologų sąjunga, Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Kauno kino centras „Romuva“, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus miesto psichologinė ir pedagoginė tarnyba, Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras.
Partnerių veiklas rasite ČIA
Komentarai (0)