Dvidešimt rugsėjų LVJC: koks tas kelias nuo mokinės iki trenerės?

Irena Čeilutkė – trenerė, mūsų centre vedanti mokymo plaukti, plaukimo tobulinimo, meninio plaukimo ir sporto užsiėmimus. Šių metų rugsėjis – jau dvidešimtas, kurį Irena pasitiko LVJC. Čia ji išmoko plaukti, tobulėjo ir galiausiai pati pradėjo dirbti trenere – kartu su tais, kurie dar mažą mokė ją :)

Su Irena kalbamės apie šią įdomią patirtį.

  • Mūsų centre išmokai plaukti. Ar tai buvo tėvelių paskatinimas ar pati pasakei: „Noriu!“?

Tai buvo gydytojos paskatinimas :) Kartą mama atkreipė dėmesį, jog mano laikysena – ne tiesi, nukeliavome pas gydytoja, o ši ir rekomendavo plaukimą.

Mama atvedė mane į LVJC, mažąjį baseiną. Jį lankiau vienerius metus, o tada trenerė pasakė, jog keliausiu į meninį plaukimą, nes turiu jam tinkamas ilgas kojas :)

Tuos pirmuosius metus adaptavausi, po truputį stiprėjo imunitetas, pagerėjo laikysena ir tada jau „įsivažiavau“. Dalyvavau visuose įmanomuose renginiuose, važiuodavau į varžybas ir plaukiojau plaukiojau plaukiojau.


  • Ar atsimeni, kokios buvo pirmosios pamokos baseine? Ko labiausiai bijojai ir kaip tas baimes įveikei?

Iš tiesų, bijodavau pasirodymų: ar viską atsiminsiu, ar viską gerai atliksiu ir t. t. Taip buvo tol, kol išmokau savotiškai improvizuoti. Kaip sakydavo mano trenerė – jei užmiršai judesį, daryk bet ką, tik nestovėki išsigandusi :)

Po truputį mokiausi neužmirti judesių, o jei taip nutikdavo, nepasimesdavau ir atlikdavau ką nors kito. Tiesa, įšokus į vandenį, rodos, dingdavo visas aplinkinis pasaulis, o kartu su juo – ir visos baimės. Tiesiog plaukdavai, šokdavai vandenyje ir „grįždavai“ tik tada, kai pasigirsdavo žiūrovų plojimai :)


  • Kada meilė vandeniui tapo tokia didele, jog nusprendei, kad nori ja dalintis su kitais – mokyti plaukti, padėti tobulinti turimus plaukimo įgūdžius?

Tas perėjimas vyko palaipsniui, net nepastebimai. Paauglystėje buvo toks etapas, kada nieko nenorėjau, pusmečiui mečiau baseiną, bandžiau lankyti šokius, bet... Susivokiau, kad man geriausia šokti vandenyje :) Grįžau atgal į meninį plaukimą ir gavau iš trenerės pasiūlymą padirbėti kartu su ja, mokant vaikus plaukti. Taip ir „užsikabinau“ :) Iš pradžių dirbau padedant vyresniems treneriams (juk dar pati buvau mokinė), o vėliau pradėjau dirbti savarankiškai.

  • O koks jausmas dirbti su plaukimo treneriais, kurie kadaise mokė tave pačią? :)

Vis dar turiu ką iš jų pasimokyti, nors pati LVJC dirbu jau 8 metus. O tai, jog užaugau tarp šių žmonių, darbui suteikia savotiško jaukumo. Jie draugiškai man vis pasako: „Prisimenam, kai atvedė Irutę...“ :)


  • Kokie vaikai ir jaunuoliai ateina į tavo vedamus užsiėmimus? Ar randi panašumų tarp jų ir savęs pačios, tai tik pradėjai pažintį su vandeniu?

Viena vaikų frazė niekada nesikeičia: „Trenere, pažiūrėkit, ką mes sugalvojom“. Vaikų išdaigos eina iš kartos į kartą, jie tokie pat smalsūs, norintys dėmesio, kaip kad norėjau aš. Ir tada, kai, rodos, norisi supykti, prisimeni, kad pati darei tuos pačius pokštus, ir nurimsti :) Be to, gali papasakoti vaikams savo istorijas, kurios pamoko, kaip geriau nesielgti, nes bus daaaug mėlynių.

Apskritai, nepasakyčiau, kad vaikai dabar labai kitokie. Ir jie, ir aš norėjome visko greitai, kad rezultatai „čia ir dabar“ būtų puikūs. Reikia ilgai mokytis, kol suvoki, jog rezultatui pasiekti reikalingos nuolatinės pastangos.

Tiesa, mano laikais labai didelis dėmesys buvo skiriamas varžyboms, pritrūkdavo laiko net pabendrauti su būrelio draugais. Dabar stengiamės, kad vaikams tiesiog būtų gera užsiėmime ir kad kiekvienas išsikeltų savo asmeninius tikslus.


  • Kas tau labiausiai patinka šiame darbe? :)

Čia yra gera ir lengva :) Treniruotėse aš nuolat prisimenu, jog pati buvau mokinė, sugebu matyti save ugdytinių vietoje. Tokiu būdu ir jie manyje atranda vyresnę draugę bei pavyzdį, kaip reikia plaukti ir pasitikėti savimi – tiek baseine, tiek išlipus ant žemės :)

Be to, labai gražiai bendraujame ir bendradarbiaujame su kolegomis. Jeigu matau, jog mano treniruojamas vaikas turi gebėjimų, kurie puikiai atsiskleistų šuoliuose į vandenį ar povandeniniame plaukime – pasiūlau jam lankyti šias veiklas. Ir taip, tikiu, pradeda pildytis svajonės :)

X
Prenumerata