„Vandens baimės yra skirtingos. Yra tikroji (įgimta arba įgyta) ir tariamoji vandens baimės. Mokantis plaukti, svarbu jas atskirti ir išsiaiškinti, ar iš tiesų bijai vandens, ar taip tik atrodo“ – teigia LVJC plaukimo trenerė, gebėjimų ugdymo programos „Kaleidoskopas“ dalyvė Diana Kindurienė.
Jūsų dėmesiui, trenerės Dianos pastebėjimai, kuo skiriasi tikroji ir tariamoji vandens baimės ir kaip jas įveikti.
Šios baimės skirtingos, tačiau, trenerės Dianos teigimu, nėra didelių skirtumų tarp būdų joms įveikti. Ir vienu, ir kitu atveju reikia labai didelės motyvacijos ir trenerio, kuriam būtų svetimas Ostapo Benderio metodas, pagalbos. Šiukštu negalima žmogaus prievarta tempti į vandenį, slapčia įstumti ir imtis kitų panašių „gudrybių“. Tai vandens baimės neįveiks, o tik dar labiau ją pagilins, nes žmogus, atsidūręs prie vandens telkinio, prisimins nemalonius jausmus, kuriuos jam teko išgyventi.
Tiesa, kartais, norint įveikti vandens baimę, rekomenduojama apsilankyti ir psichologo kabinete, ypač, jei ši baimė, vien priartėjus prie vandens, užgniaužia kvapą, o nugarą išpila prakaitas. Na, o kitais atvejais, prieš imantis šių baimių įveikinėjimo, reikėtų susidraugauti su savimi pačiu: įgyti pasitikėjimo bei išlįsti iš visų su(si)varžymų. Mat kokie esame sausumoje – kasdieniame gyvenime – tokie būsime ir vandenyje.