Neformalus ugdymas vaikams padeda įgyti ir lavinti kompetencijas, kurios gelbsti lengviau integruotis į visuomenę ir tapti pilnaverčiais jos nariais. Dalyvaudami neformaliojo ugdymo veiklose jaunieji mūsų bičiuliai ne tik išmoksta tapyti, plaukti, vaidinti ar šokti, bet ir ugdo komunikacijos, savarankiškumo, atsakingumo, savirefleksijos gebėjimus.
Egzistuoja aibė praktinių įgūdžių į kurių lavinimą reikėtų atkreipti dėmesį, siekiant užauginti savimi pasitikintį guvų žmogų, tai ir:
Įvardintos savybės suteikia žmogui stimulą veikti, kelia savivertę ir užtikrina bendrą asmens psichinės sveikatos kokybę. O jeigu vaikui yra suteikiama ir pasirinkimo laisvė nuspręsti kokį užsiėmimą lankyti – lavinama ir sprendimų priėmimo kompetencija. Visa tai įgalina tinkamai pasirinkta neformaliojo ugdymo veikla.
Tad dar kartelį :)
Jei šokame – mokomės ne tik koordinacijos, bet ir komandinio darbo, jei plaukiame – sutvirtiname ne tik kūną, bet ir įveikiame vidines baimes, jei dainuojame – laviname ne tik balso tembrą, bet ir pasitikėjimą savimi, jei tapome – ne tik įgyjame žinių kaip valdyti spalvas, bet ir atskleidžiame savo kūrybišką pradą, jei vaidiname – ne tik ugdome išraiškos ir iškalbos meną, bet ir atsakomybės pajautą.
Reziumuojant – neformalusis ugdymas padeda formuoti praktinius įgūdžius, kurie gelbsti vaikui prisitaikyti dinamiškoje aplinkoje, augti stipria ir aiškią viziją turinčia asmenybe.