Sveikatingumo ir saugos kultūros stiprinimo edukacijos

Kviečiame mokytojus registruotis į atviras Sveikatingumo ir saugos kultūros stiprinimo edukacijas.

  • Skirtos – darželių ir mokyklų pedagogams bei visiems, kurie domisi ugdymo inovacijomis
  • Patyriminės, praktinės
  • Nemokamos
  • Programa – akredituota. Akreditacijos Nr. K211001644. Dalyviams bus suteikti kvalifikacijos pažymėjimai.

Tai dalis projekto „Mažas-sveikas-saugus“, kuriuo siekiama gerinti vaikų bei su jais dirbančių pedagogų sveikatą ir saugumą, organizuojant nemokamas edukacijas ir fizinio aktyvumo veiklas.  
Dalyviai bus pakviesti į liepos 25 d. prie Baltojo tilto Vilniuje vyksiantį šviečiamąjį renginį „100 Baseinų piknikas“, skirtą Tarptautinei skęstamumo prevencijos dienai bei Sveikatingumo ir saugos kultūros puoselėjimui.


Kviečiame pedagogus registruotis ir  dalyvauti šiose edukacijose:


Joga ir emocijų reguliavimas: praktinės strategijos (Birželio 4 d.; 13.00–14.30 val.)
Savisaugos ugdymas ankstyvame amžiuje: praktiniai įrankiai (Birželio 5 d.; 13.00–14.30 val.)
Saugi vasara: praktiniai saugaus elgesio įgūdžių užsiėmimai vandenyje (Birželio 6 d.; 12.30–14.15 val.)

 


REGISTRACIJA


 


Joga ir emocijų reguliavimas: praktinės strategijos

Emocinės gerovės stiprinimo edukacija pedagogams


  • Data: Birželio 4 d. (antradienis)
  • Laikas: 13.00–14.30 (2 ak. val.)
  • Vieta: Žalioji salė, Sostinės vaikų ir jaunimo centras HOBIVERSE, Konstitucijos pr. 25, Vilnius
  • Registracija

Programa:

Edukacijos metu dalyviai susipažins su emocinės gerovės stiprinimo galimybėmis per kūno veiklą, paremtą jogos technika. Programoje vyks teorinė įžanga apie fizinės veiklos praktikas, kurios gali padėti mažinti stresą, gerina dėmesio koncentraciją, augina pasitikėjimą savimi. Praktinė dalis apims kūno judesius, kurie gali būti lengvai įtraukiami į kasdienę darželio ar mokyklos veiklą ir padėti stiprinti vaikų bei suaugusiųjų, dirbančių su jais, emocinį atsparumą.

Emocinės gerovės stiprinimas per kūno veiklą:

  • Teorinė dalis:

Įvadas į emocinių sunkumų, tokių kaip nerimas, pyktis, liūdesys, savivertės formavimosi jausmai įveikos būdus per kūno veiklą.
Fizinio aktyvumo privalumai emocinei sveikatai: kaip tai gali padėti sumažinti stresą, gerinti koncentraciją ir skatinti savivertę.

  • Praktinė dalis:

Kūno veiklos sesija: dalyviai išbandys technikas, kurios padeda vaikams ir dirbantiems su jais suaugusiems atsipalaiduoti, susikaupti ir stiprinti emocinį atsparumą.

Svarbu dalyvauti, nes:

Mokytojo darbas yra priskiriamas prie aukštos rizikos patirti stresą profesijų, todėl šioje edukacijoje siekiame suteikti ne tik žinias, bet ir ugdyti praktinius įgūdžius, skatinti emocinę ir fizinę gerovę tiek vaikų, tiek suaugusių, dirbančių su jais. Labiau psichologiškai atsparūs žmonės yra dažniau pozityvūs, pasitikintys savimi, emociškai stabilesni, ryžtingi ir dažniau į gyvenimo sunkumus žiūri kaip į galimybę. Edukacijos metu išbandytą praktiką dalyviai galės taikyti kasdienėje ugdymo veikloje ir tokiu būdu ugdyti šiuos svarbius įgūdžius vaikų grupėse bei savo gyvenime. 

Specialių fizinio pasirengimo reikalavimų dalyviams nėra. Dalyvauti gali kiekvienas pedagogas ar darbuotojas, dirbantis su vaikais.

Į užsiėmimą atsineškite:

  • laisvą, sportinę aprangą, šiltesnį užklotą ar džemperį, megztinį
  • užsiėmimas vyks be batų

Apie lektorę  Laura Eylen:

Psichologijos bakalaurė, šiuo metu tęsianti sveikatos psichologijos magistro studijas Vilniaus universitete; jogos instruktorė, įgijusi ISYVC tarptautinį sertifikatą, pripažintą pasaulinės jogos mokytojų organizacijos Yoga Alliance. Laura gilinasi į streso įveiką per fizinius pratimus ir relaksaciją, veda jogos užsiėmimus, streso valdymo mentorystės programą, dirba su jaunimu ir suaugusiais, atlieka tyrimus psichologinių krizių bei lėtinio skausmo srityse. 


Savisaugos ugdymas ankstyvame amžiuje: praktiniai įrankiai

Savisaugos ir saugaus elgesio edukacija pedagogams


  • Data: Birželio 5 d. (trečiadienis)
  • Laikas: 13.00–14.30 (2 ak. val.)
  • Vieta: Oranžinė salė, Sostinės vaikų ir jaunimo centras HOBIVERSE, Konstitucijos pr. 25, Vilnius
  • Registracija

Programa:

Savisaugos ir saugaus elgesio edukacijoje dalyviai susipažins su principais, kurie padeda kurti saugumo pojūtį ir pasitikėjimą savimi netikėtose situacijose, tuo pačiu išbandys savigynos elementus, kuriuos esant pavojui, galės panaudoti praktiškai. Šią techniką galima integruoti į vaikų fizinės veiklos užsiėmimus, taikyti fizinio lavinimo pamokose. Ikimokyklinio ir pradinių klasių pedagogai užsiėmimo metu sužinos apie vaikų lavinimui bei suaugusiųjų kasdieniame gyvenime vertingas technikas, kurios padeda išvengti susižalojimų, griuvimų, lavina atsargumo įgūdį bei gebėjimą elgtis saugiai įvairiose situacijose.

  • Teorinė dalis:

Įvadas į savigynos ugdymą, aplinkos identifikavimą analizuojant galimus pavojus ir elgesį, siekiant išvengti susidūrimų ar susižalojimų.

Saugaus elgesio principai susidūrus su netikėtomis, staigiomis situacijomis.

  • Praktinė dalis:

Savigynos judesių sesija: pratimai, kurie padeda judėti saugiai, išvengti nelaimingų atsitikimų, ugdo reakcijas į pavojų ir stiprina pasitikėjimą savimi.

Svarbu dalyvauti, nes:

Integruodami savigynos principus į kasdienį darželio, klasės gyvenimą, galite sukurti saugesnę ir palaikančią aplinką, kurioje vaikai gali mokytis ir augti, įgydami svarbių savisaugos įgūdžių. Užsiėmimu siekiama, kad suaugę bei vaikai būtų pasiruošę įveikti kasdienes gyvenimo situacijas ir saugiai elgtis savo bei kitų saugumui.

Specialių fizinio pasirengimo reikalavimų dalyviams nėra. Dalyvauti gali kiekvienas pedagogas ar darbuotojas, dirbantis su vaikais.

Į užsiėmimą atsineškite:

  • laisvą, sportinę aprangą
  • užsiėmimas vyks be batų

Apie lektorę Jolantą Balčę:

Neformalaus ugdymo pedagogė Jolanta Balčė yra Shidokan karate 2 DAN laipsnio trenerė. Dirbdama su vaikais bei skirtingo amžiaus žmonėmis, ji nuolat plečia savo teorines bei praktines žinias savigynos tema. Lektorė taip pat yra fizinio ugdymo mokytoja bei turi įgijusi teisinį išsilavinimą. Seminaro metu lektorė palies visas šias sritis ir esant poreikiui, pagilins žinias Jūsų norima tema.


Saugi vasara: praktiniai saugaus elgesio įgūdžių užsiėmimai vandenyje

Gyvenimo įgūdžių edukacija pedagogams


  • Data: Birželio 6 d. (ketvirtadienis)
  • Laikas:
    • 12.30–13.15 val. įžanga sausumoje;
    • 13.30–14.15 val. vandenyje Didžiajame baseine.
  • Registracija

Sveikatingumo ir saugos kultūros stiprinimui skirtos edukacijos metu pedagogai susipažins su gyvybiškai svarbiais atsakingo elgesio prie vandens bei vandenyje įgūdžiais ir sužinos kaip žaidybiškai įtraukti vaikus į saugos vandenyje veiklas. Edukacijos metu dalyviai sužinos apie saugaus elgesio vandenyje geriausias praktikas ir sustiprins asmeninius įgūdžius plaukimo užsiėmime baseine. Kviečiamas dalyvauti kiekvienas pedagogas – specialių reikalavimų plaukimo įgūdžiams ar fiziniam pasirengimui nėra.

  • Teorinė dalis:

Įvadas į saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens praktikas, aktualias ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikus ugdantiems pedagogams.
Išteklių nuorodos žaidybiniams užsiėmimams  su vaikais, patirties pasidalinimas „Leonardo pamokėlių“ praktika, vykdoma su vaikais.

  • Praktinė dalis:

Sesija vandenyje: pagrindinių elgesio vandenyje įgūdžių stiprinimas, kurie padeda išvengti nelaimingų atsitikimų, o tuo pačiu leidžia atrasti smagų buvimą ir pasitikėjimą savimi vandenyje.
Dalyviams nėra specialių reikalavimų plaukimo įgūdžiams ar fiziniam pasirengimui.

Į užsiėmimą atsineškite:

  • maudymosi aprangą
  • akinukus
  • kepurę
  • šlepetes
  • rankšluostį, higienos priemones nusiprausimui

Svarbu dalyvauti, nes:

Stiprinant skęstamumo prevenciją šalyje, svarbu kad mokyklų bei darželių darbuotojai būtų tinkamai supažindinti, kaip reaguoti į įvairias situacijas ir mokytų vaikus saugaus elgesio principų. Tarptautinės organizacijos, tokios kaip Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir UNESCO, skatina švietimo programas bei veiklas, skirtas saugumui vandenyje gerinti, nes tai yra svarbus sveikatos bei gerovės klausimas. Sostinės vaikų ir jaunimo centro HOBIVERSE specialistai, turintys ilgametę patirtį skęstamumo prevencijos veikloje, profesionaliai suteiks svarbiausių žinių bei pasidalins turimais ištekliais su mokyklų, darželių pedagogais. 

Apie lektores Žaną Skridlienę ir Simoną Sigariovą:

Neformalaus ugdymo pedagogė Žana Skridlienė – plaukimo sporto meistrė, turinti ilgametę patirtį veikloje su vaikais. Savo praktikoje naudoja naujausius mokymo plaukti metodus, kiekvienais metais organizuoja smagiąsias „Varlistų“ žaidynes baseine, veda šviečiamąsias edukacijas saugumo vandenyje ir prie vandens.

Neformalaus ugdymo pedagogė Simona Sigariova – vaikų ir suaugusiųjų plaukimo mokytoja, atidžiai įsiklausanti į kiekvieno baimes ir padedanti greitai įgyti naują įgūdį – išmokti plaukti. Lektorė nuolat gilina žinias specialiosios pedagogikos bei kūno kultūros temomis, tuo pačiu noriai jomis dalinasi, aktyviai skatindama saugos kultūrą visuomenėje. 

Jei kiltų klausimų, kviečiame susisiekti:

Lina Bakšytė, Sostinės vaikų ir jaunimo centras HOBIVERSE

El. pašto adresas: [email protected]
Telefono numeris: +370 603 26366

X
Prenumerata