Saugus elgesys vandenyje: kodėl tai svarbu? (Plaukimas šviečia)

Lietuvos skendimų statistika – viena liūdniausių ES. Pasak gelbėtojų, per metus vidutiniškai netenkame vienos moksleivių klasės.

Taip nutinka dėl kelių priežasčių:

  • Turime ypač daug (~3000) ežerų, upių, kitų vandens telkinių, kurie, deja, dažnu atveju nėra reguliariai prižiūrimi, nėra įrengtos maudymvietės, nebudi gelbėtojai. 
  • Labai mėgstame poilsiauti prie vandens, tačiau nežinome ir nemokane saugiai elgtis prie vandens ir tai ypač didina nelaimingų atsitikimų riziką.
  • Švietimo trūkumas: daugelyje mokyklų ir švietimo bendruomenių nėra skiriama dėmesio žmogaus saugumo vandenyje temoms. Siekiant sumažinti skendimo atvejų skaičių, būtinas nuolatinis švietimas ir informavimas apie žmogaus saugą vandenyje. Edukacinės prevencinės programos yra svarbi priemonė siekiant šio tikslo. Mokytojai, kurie geba saugiai elgtis vandenyje bei išmano svarbiausius saugaus elgesio prie vandens principus, gali užtikrinti saugos ir sveikatos ugdymą mokyklose bei didesnį mokinių saugumą vykstant į išvykas ar stovyklaujant. 
    Apie skęstamumo prevencijos bei švietimo šia tema svarbą kalba ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), UNESCO, kitos tarptautinės sveikatos organizacijos, skatindamos švietimo programas bei veiklas, skirtas žmogaus saugumui vandenyje gerinti, nes tai esminis sveikatos bei gerovės klausimas. 

Grįžti

X
Prenumerata