Seminare patyrinėsime kaip geriau vieniems kitus suprasti ir padėti vaikui mokytis geriau valdyti savo dėmesį, organizuoti savo veiklas, planuoti darbą ir poilsį.
Seminare patyrinėsime, galimas priežastis, kodėl vaikai ir paaugliai save žaloja; su tuo susijusius mitus, pirmuosius požymius, išėjimo iš savižalos rato kelius, pagalbos vaikui būdus.
Seminare patyrinėsim, kaip įtrauktis veikia kiekvieno mokinio mokymosi patirtį ir sėkmę bei kaip mes, kaip tėvai, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, galime prisidėti prie šios svarbios vertybės formavimo.
Seminare patyrinėsim, kaip padėti vaikui, išgyvenant stiprius jausmus, kaip tėvams išbūti ramiems net ir labai sudėtingose situacijose su vaikais.
Rudens pradžia yra ypatingas metas, kai vaikams pasikeičia gyvenimo ritmas. Seminare kalbėsime apie tai, kas yra vaiko prieraišumas ir jo tipai ir kuo tai svarbu vaikui prisitaikant švietimo įstaigoje; gerai ar blogai, jei pedagogas tampa antrąja mama; kaip bendradarbiauti tėvams ir pedagogams, kad vaikui būtų lengviau prisitaikyti prie naujų aplinkų, naujų veiklų, pasikeitusių sąlygų.
Nors tėvai yra svarbiausi ir pirmieji vaiko veidrodžiai bei mokytojai, vaiko savivertę formuoja daugiau žmonių jo gyvenime: pvz. darželis, mokykla, būreliai. Kaip sustiprinti vaiko savivertę ir pasitikėjimą savimi teoriškai ir praktiškai?
Kalbėsime apie technologijas: kaip ieškoti balanso tarp realaus ir virtualaus pasaulio? Kokie požymiai rodo, kad ekranai tampa problema, ir kaip ją spręsti? Kiti galimi pavojai internete: kibernetinės patyčios, viliojimas, duomenų apsauga, netinkamas turinys. Ką turime žinoti apie skaitmeninį saugumą ir kaip apie tai kalbėti su vaikais?
ADS – dažnas tarp vaikų ir suaugusiųjų. Neretai jis tampa pašlijusių tarpusavio santykių, blaškymosi, žemos savivertės priežastimi. Nors išgydyti ADS neįmanoma, yra būdų, kaip padėti šį sutrikimą turintiems vaikams, paaugliams, suaugusiesiems jį atpažinti, valdyti, su juo gyventi. Apie ADS požymius ir ypatumus bei suvaldymą, ir prisitaikymą, pasakoja vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Mickevičiūtė.
Pasak specialistų – klimpstame į priklausomybes. Ir turime būti ypač atidūs, jei norime apsaugoti savo vaikus. Apie priklausomybių požymius ir veiksmingus ap(si)saugojimo būdus, pasakoja su „Hobiverse“ Sostinės vaikų ir jaunimo centru bendradarbiaujanti psichologė - psichoterapeutė Kamilė Borkovskienė.
Sunkūs pokyčiai nepraeina be pėdsako. Dėl patiriamo nesaugumo, moksleiviai sunkiai tvarkosi su emocijomis, nerimu. Kad atkreipti tėvų, pedagogų dėmesį į pavojus bei rasti veiksmingas prevencines priemones - rengiame mokymų cikla SAUGI VAIKYSTĖ.