Pasaulyje vykstantys spartūs pokyčiai, su kuriais susiduria jaunoji karta,nepraeina be pėdsako. Specialistų teigimu, dėl kasdien patiriamo netikrumo irnesaugumo jausmo didelė dalis moksleivių nebesusitvarko su emocijomis irnerimu, nepasitiki supančia aplinka ir savo jėgomis. Auga abejingų,priklausomybių turinčių vaikų skaičius.Siekdami atkreipti tėvų ir pedagogų dėmesį į grėsmes ir pavojus, su kuriaissusiduria jauni žmonės, inicijuojame vaikų gerovės didinimui skirtą projektą „Saugi vaikystė “.Tikslas: atkreipti tėvų ir pedagogų dėmesį į pavojus, su kuriaissusiduria jauni žmonės savo kasdienybėje bei rasti veiksmingas prevencinespriemones šioms grėsmėms mažinti.Susitikimų dažnumas ir forma: 1 kartą per mėnesį rengiami nuotoliniaimokymai bei diskusijos nuotolinėse platformose.Dalyvavimas nemokamas, įrašo nuoroda prieinama „Hobiverse“ aplinkoje. Pažymėjimai pedagogams – nėra išduodami.Susitikimų temos susijusios su opiausiomis vaikų ir jaunimo saugumoproblemomis: nuo augančių fizinių ir psichologinių priklausomybių, valgymo irelgesio sutrikimų, didėjančio nerimo iki prastėjančių komunikacinių, dėmesiosutelkimo, emocijų valdymo įgūdžių. Jų (at)pažinimas, prevenciją, arįveikimas.
ADS – dažnas tarp vaikų ir suaugusiųjų. Neretai jis tampa pašlijusių tarpusavio santykių, blaškymosi, žemos savivertės priežastimi. Nors išgydyti ADS neįmanoma, yra būdų, kaip padėti šį sutrikimą turintiems vaikams, paaugliams, suaugusiesiems jį atpažinti, valdyti, su juo gyventi. Apie ADS požymius ir ypatumus bei suvaldymą, ir prisitaikymą, pasakoja vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Mickevičiūtė.
Sunkūs pokyčiai nepraeina be pėdsako. Dėl patiriamo nesaugumo, moksleiviai sunkiai tvarkosi su emocijomis, nerimu. Kad atkreipti tėvų, pedagogų dėmesį į pavojus bei rasti veiksmingas prevencines priemones - rengiame mokymų cikla SAUGI VAIKYSTĖ.