Brigita Virbalytė: kai ištikdavo traumos, plaukimas visada gelbėdavo

Brigita Virbalytė – būdama 13 metų pradėjo sportuoti sportinį ėjimą ir jau 26 metus yra profesionali šios srities atstovė, dalyvavusi trejose olimpinėse žaidynėse. Brigita pasakoja, kad sportas visada žavėjo kaip galimybė realizuoti save, atkakliai siekti tikslo ir nepasiduoti net po kelių iš eilės pralaimėjimų. Šalia sportinio ėjimo, buvo ilgametė sporto žurnalistė, o šiuo metu dirba Nacionalinėje sporto agentūroje. 

Brigita, ar turite kokių nors ypatingų prisiminimų iš vaikystės, susijusių su vandeniu ar plaukimu?

Iki kol pradėjau sportuoti sportinį ėjimą, visas vasaras leisdavome kaime, o ežeras buvo visai netoli, bet maudytis močiutė neleisdavo. Tad kaip išprotėję laukdavome savaitgalį grįžtančių tėvų, kad galėtume maudytis ežere – mirkdavau, iki kol pamėlynuodavo lūpos. Vis dėlto plaukti išmokau mokykloje, kai kartu su klase eidavome mokytis plaukti į baseiną. Vėliau, įsisukus į profesionalios sportininkės karjerą, plaukimas visada gelbėdavo, kai ištikdavo traumos – šokdavau į baseiną ir treniruotės vykdavo būtent jame, o ne ant žemės, kaip įprasta. 

Kokia yra jūsų mėgstamiausia vieta plaukti ir kodėl?

Norėčiau sakyti, kad jūra ar ežeras, tačiau turiu baimę plaukti toli atvirame vandenyje. Galbūt dėl to nesiryžtu pabandyti savęs triatlone, nors visai norėčiau. Galima sakyti, prie mano akių yra nuskendęs pakankamai artimas žmogus, tad atsargiai elgiuosi atvirame vandenyje. Visai kita istorija su baseinu – jame esu praleidusi tikrai nemažai valandų. Labiausiai mėgstu plaukti viena, dideliame baseine – tai padeda pravėdinti galvą.

Ar turite kokių nors mėgstamų plaukimo stilių arba technikų? Kodėl būtent šie?

Neturėjau galimybių išmokti vaikystėje visų plaukimo stilių ir iki pirmosios rimtos traumos visada plaukdavau „varlyte“. Tik suaugusi išmokau taisyklingai plaukti laisvuoju stiliumi, kuris man atrodo, kiek lengviau įvaldomas nei kiti plaukimo stiliai.

Kaip manote, kokios yra svarbiausios plaukimo pamokos vaikams?

Vaikams, svarbiausia, išmokti saugiai elgtis vandenyje ir nepasiduoti panikai kritinėse situacijose. Manau, kad tikrai tikslinga būti įtraukti į plaukimo programas ir plaukimą atvirame vandenyje, galbūt net žaidimus vandenyje, kai netikėtai paneri po vandeniu, ar kažkas į tave atsitrenkia. Viena yra plaukti skaidriame baseine ir kita, kai esi nepažįstamame vandens telkinyje.

Koks yra svarbiausias patarimas, kurį duotumėte žmonėms, norintiems pagerinti savo plaukimo įgūdžius?

Pačioje pradžioje savarankiškai išmokau plaukti, bet nemokėjau teisingai kvėpuoti po vandeniu, žinojau, kad ir plaukimo technika yra labai mėgėjiška. Dėl šių priežasčių siūlyčiau atsiduoti į profesionalų rankas, manau, kad užsiėmimai su jais tikrai vertingi ir naudingi. Kai mokame taisyklingai plaukti, tada kur kas saugiau ir drąsiau jautiesi neįprastose ar pavojingesnėse situacijose vandenyje.

HOBIVERSE jau trečius metus iš eilės organizuoja „100 baseinų pikniko“ renginį, kuris yra skirtas paminėti liepos 25-ąją, Pasaulinę skendimo prevencijos dieną. Kviečiame ir raginame dalyvauti: sužinosite daug naudingų dalykų iš specialistų, klausysitės žymių atlikėjų ir galėsite dalyvauti įvairiose veiklose!

Susimatom liepos 25-ąją, 17 val., prie Baltojo tilto!

X
Prenumerata