Apie „Ugnelę“

Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse“ Tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“ – vieni iš ryškiausių šalyje vaikų ir jaunimo tautinio šokio tradicijų puoselėtojų – daugiau nei pusė amžiaus gražiausius lietuvių liaudies šokius atlieka ne tik Lietuvos, bet pasaulio šalių festivalių, konkursų, koncertų scenose.

Tai vienas didžiausių ir giliausias tradicijas turinčių vaikų ir jaunimo liaudies šokių kolektyvų Lietuvoje, veikiantis nuo 1954 metų.


Ansamblio tikslas


Ansamblis siekia ne tik puoselėti lietuvių liaudies tradicijas bei su jomis supažindinti jaunąją kartą, bet ir ugdyti kūrybiškas asmenybes. „Ugnelės“ vadovai orientuojasi ne tik į šokio rezultatą, bet ir į visapusišką asmenybės ugdymą.


Nariai


Per pastaruosius 10 metų lankytojų skaičius išlieka panašus – Sostinės vaikų ir jaunimo centre HOBIVERSE „Ugnelės“ ansamblį lanko apie 260–300 dalyvių nuo 3 iki 19 metų amžiaus. Taip pat yra ir suaugusiųjų grupės – dabartinių šokėjų tėvai ir tiesiog mylintys šokį žmonės.

Išėjusiuosius šokėjus keičia nauji nariai. Per 70 metų „Ugnelėje“ šoko, dainavo ir grojo per 12 tūkstančių narių.


Kodėl „Ugnelė“? 


Džiugu, kad šiandien, kai šokių užsiėmimų pasirinkimas ypač platus – rinktis galima skirtingos ekspresijos, temperamento, fizinio pasirengimo reikalaujančius šokių stilius, didelė dalis vaikų renkasi tautinius.

Kaip pasakoja „Ugnelės“ vadovė Ligita Didžiulienė, vaikai, jaunuoliai ateinantys į tautinių šokių repeticijas, šiek tiek skiriasi nuo tų, kurie renkasi ekspresyvesnius, temperamentingesnius šokius, pavyzdžiui, lindihopą ar flamenko. „Liaudies šokių mėgėjai – kitokie ir savo pasaulėžiūra bei temperamentu – šiek tiek santūresni, uždaresni, sunkiau atiduodantys savo emocijas. Vadovai turi įdėti daugiau pastangų, kad repeticijos pabaigoje gautų ne tik žingsnių, choreografijos išmokimo, bet  ir emocinį rezultatą“.

Kasmet klausiame į ansamblį atėjusių vaikų, kodėl „Ugnelė“?
„Iš atsakymų matosi, kad vaikams čia gera būti ir veikti drauge – bendrauti, atrasti naujų draugų, pasirodyti scenoje, keliauti. Neretai liaudies šokius lankė jų tėvai ar seneliai. Vaikams taip pat patinka patys šokiai, tautiniai kostiumai, galimybė šokti didžiosiose scenose“, – dalinasi Ligita Didžiulienė.


Renginiai


Lietuvių liaudies šokius „Ugnelė“ tradiciškai pristato įvairiuose koncertuose bei išvykose Lietuvoje:

  • tautinio šokio mylėtojus vienijančiame festivalyje Draugai Draugams
  • bendruomenės „Krikštynų“ ir „Baigiamuosiuose koncertuose
  • kas ketverius metus vykstančiose „Dainų šventėse
  • Sostinės vaikų ir jaunimo centro rengiamuose, taip pat kviestiniuose festivaliuose, šventėse, koncertuose

Galimybių pasirodyti pasaulio scenose taip pat netrūksta. „Ugnelė“ kasmet kur nors vyksta. Jau apsilankė Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Puerto Rike, Venesueloje, Martinikoje, Taivanyje, Meksikoje, Ispanijoje, Sardinijoje, Kinijoje, Peru, Argentinoje, Pietų Korėjoje, Maltoje ir kitose šalyse.

„Ugnelė“ pelnė prizus Didžiojoje Britanijoje, JAV, Švedijoje ir kituose tarptautiniuose bei respublikiniuose festivaliuose.


Jau tradicija tapo, kad daug keliaujanti „Ugnelė“ aplankytų šalių šokius dovanoja Lietuvos žiūrovams, Naujus metus pradedančiame Žiemos koncerte.

2024 m. sausio 20 d. ugneliečiai savo gerbėjams padovanojo Kinijos, Japonijos, Danijos, Suomijos, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos,  Airijos bei Ukrainos bei Latvijos šokio kompozicijas.


Scenos bičiuliai:


  • Ansambliui „Ugnelė“ dažnai padeda ir suteikia naujų emocijų Sostinės vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“.
  • Su Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos Tautinių instrumentų orkestru „Jurginėlis“ „Ugnelė“ draugauja ir keliauja kartu jau 20 metų
X
Prenumerata