Kaip pradėti sportuoti? Pataria asmeninis treneris L. Lukoševičius

Sportuoti būtina kiekvienam, tačiau rasti motyvacijos pradėti stinga daugeliui. Sportas, fizinis aktyvumas tvirtina kūną. Būdami aktyvūs jaučiamės geriau ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kad taip jaustumėmės ne tik po treniruotės, bet ir nuolat, svarbu reguliariai sportuoti. Kaip lengviau pradėti ir įtraukti judesį į kasdienybę, pataria „Hobiverse“ centro sporto treneris Laimutis Lukoševičius. 

Kūnas – ne automobilis. Nepakeisi.

Paklausus L. Lukoševičiaus, ar visiems būtina sportuoti, jis tvirtai sutinka: visiems. Žinoma, yra žmonių, kurie jaučia, kad jiems sportas nereikalingas arba yra per daug įnikę į kitas veiklas, kad skirtų laiko sportui. Visgi, judėjimas reikalingas visiems, nes visi turime raumenyną, turime kūną, kuriuo reikia rūpintis. Pasak sporto trenerio, – „kūnas mums duotas vienas, visam gyvenimui, jo, kaip automobilio, nepakeisim, tad mūsų sveikata ir fizinė būklė priklauso tik nuo mūsų pačių“.

Sportas naudingas ne tik dėl to, jog skatina fizinį aktyvumą, tvirtina kūną, tačiau ir priverčia mus jaustis geriau emociškai. Praėjus mėnesiui po treniruočių, treneris savo klientų klausia, kaip jie jaučiasi. Dažnas ima vardinti fizinius pasiekimus, pavyzdžiui, sumažėjusį svorį, pakitusias apimtis, tačiau paklausus apie emocinį pokytį visi sutinka, kad tikrai jaučiasi tvirtesni, energingesni. Toks sporto poveikis natūralus: iš karto po treniruotės emocijos pakyla dėl išsiskiriančių hormonų – endorfinų, tačiau vėliau žmogų džiugina tikslo siekimas bei didžiavimasis savimi nugalėjus vidinį susikaustymą.

Kaip išdrįsti pradėti sportuoti?

Pirmas kartas atėjus į sporto salę daugeliui gali būti nejaukus, ypač pamačius gausybę treniruoklių ir sportuoti jau įgudusių žmonių. Net ir po pertraukos grįžusiems reikia laiko įsitraukti, vėl „prisijaukinti“ sportą. „Hobiverse“ sporto treneris pataria, kaip rasti drąsos  pradėti:

  • Išsirinkite tokią veiklą, kuri patinka, nesvarbu, ar tai bus pratimai salėje, grupinės treniruotės, o galbūt stalo tenisas ar aktyvesni šokiai. O jei neaišku, kas patinka, bandykite skirtingas sporto sritis tol, kol tikrai atrasite tai, kas jums prie širdies.
  • Jei nėra noro sportuoti salėje, pradėkite sportuoti namuose. Komfortiškoje namų aplinkoje gal bus lengviau įsitraukti, kad ir žiūrint sporto vaizdo įrašus internete. Šiuo atveju svarbu nepersistengti, pasirinkti saugius bei patogius svorius, kad nesusižalotumėte.
  • Jei norite sportuoti salėje, tačiau visai neaišku, ką ten daryti – geriausia startuoti su asmeniniu treneriu. O sporto trenerį, sako L. Lukoševičius, galima rinktis tą, kuris patinka, į kurį norima būti panašiam. Toks pasirinkimas labai svarbus, nes pasirinkus priešingai, bus sunku patikėti trenerio žodžiais. Pirmuosius kartus klientams treneris dažnai pataria sportuoti su treniruokliais, gal tai nėra geriausias variantas, tačiau pradėti su jais paprasčiau ir drąsiau. Taip pat svarbūs stabilumo, mobilumo bei balanso išlaikymo pratimai.
  • Nesilyginkite su kitais ir supraskite, kad kiekvienas skirtingu tempu daro pažangą. Svarbiausia yra jausti malonumą, pasitenkinimą atliekant pratimus.
  • Galiausiai, teigia treneris, reikia tiesiog žengti  pirmą žingsnį, kad ir koks baisus jis bebūtų. Įtraukus sportą į dienotvarkę ir perpratus pratimų techniką, bus sulaukta ir fizinių bei emocinių pokyčių.

Kas motyvuoja sportuoti?

Treneris dalinasi, kad į jo treniruotes ateina įvairių žmonių. Vieni yra motyvuoti ir žino, ką nori pasiekti, kitiems reikia daugiau patarimų ir motyvacijos. Nereikia manyti, kad sportuoja aktyviau vyrai – „Hobiverse“ treneris sako, kad sportuoja ir vyrai, ir moterys. Be to, pabrėžia jis, sportuojančių moterų vis daugėja. Taip pat treneris pastebi, kad jaunimo tarpe kai kuriose grupėse merginų yra net daugiau nei vaikinų ir jos yra rimtai nusiteikusios praplėsti savo sporto galimybių ribas.

Sostinės vaikų ir jaunimo centre „Hobiverse“ pastebima, kad sportuojantys tėvai augina ir sportuojančius, aktyvius vaikus. Tėvų teigiamas pavyzdys skatina vaikus daugiau judėti. Žinoma, neretai ir paaugę vaikai ima raginti tėvus pradėti sportuoti. Kad ir kaip būtų, svarbiausia motyvuoti artimuosius daugiau judėti ir tvirtėti fiziškai, taip pat patiems semtis motyvacijos iš teigiamų pavyzdžių.

Asmeninis treneris Laimutis Lukoševičius ir „Hobiverse“ centras pataria sportą paversti tokiu pat svarbiu įpročiu, kaip, pavyzdžiui, dantų valymas. Tai ypač svarbu šiais laikais, kai daug sėdime. Svarbu nepamiršti judėti, o sportuoti du-tris kartus per savaitę net būtina. Jei tiek laiko skirti nepavyksta, tada reikėtų rasti laiko pajudėti nors kartą. Radę patinkančią fizinio aktyvumo formą žmonės ne tik patirs malonumą, geriau jausis fiziškai bei emociškai, tačiau įgis ir daugiau pasitikėjimo savimi, o taip ir gyvenimas nušvis ryškesnėmis spalvomis.

Kviečiame pradėti sportuoti ir rinktis mėgstamiausią sporto veiklą „Hobiverse“, o norinčius sportuoti su treneriu – registruotis į individualius užsiėmimus treniruoklių salėje su Centro asmeniniais treneriais.

Žymos: sportas

X
Prenumerata