Tvarios mados menas – užsiėmimuose mokysimės, kaip reikia sukurti tvarią drabužinę, ekologiškus drabužius ir kaip visi galime prisidėti prie tvaresnės ateities, kurdami savo asmeninį stilių ir vertybes.
Artėja gražiausios metų šventės. Net jeigu puošybos darbus jau pradėjote, tikrai pravers keletas HOBIVERSE tvarumo įgūdžių ekspertės Jolantos Markevičienės patarimų, apie tai, ką daryti, kad Kalėdų laukimas netaptų perteklinio vartojimo priežastimi ir neprisidėtų prie aplinkos teršimo.
Bičiuliai, džiaugiamės galėdami paskelbti ir pasveikinti programos DARNI MOKYKLA 2022/2023 m. sezono laimėtojus. Didžiuojamės Jumis :)
Ar Jums rūpi, iš ko gaminami patiekalai darželio ar mokyklos valgyklėlėje? Gal pritrūkote idėjų, kaip temas apie tvarumą – darnų judėjimą, švarų orą – integruoti į matematiką, fiziką ar pasaulio pažinimą? Naująjį, jau aštuntąjį veiklos sezoną pradeda atsakingumo ir tvaraus elgesio įgūdžių programa „Darni Mokykla“.
Siekiant įvertinti paskutinio 2023–2024 m. sezono rezultatus, taip patretrospektyviai apžvelgti visą gyvavimo dešimtmetį, 2024 m. lapkričio 15dieną rengiame programos DARNI MOKYKLA finalinę konferenciją.
Dėl veiklos ataskaitų teikimo Kaip ir kasmet, mokslo metų pabaigoje kviečiame Programos Darni mokykladalyvius-ir mokyklas, ir darželius- įsivertinti, kaip sekėsi įgyvendinti savopasirengtus darnios įstaigos kūrimo planus.Tam, kad būtų galima apžvelgti pasiekimus ir juos tinkamai įvertinti, prašome“Darnios mokyklos” ir “Darnaus darželio” dalyvius iki 2023 m. liepos 14dienos užpildyti ataskaitos formą.Mokyklų ataskaitos formą prašome pildyti: https://forms.gle/UZ3GXn1uSp8A6qiP6Ikimokyklinio ugdymo įstaigų ataskaitos formą rasite: https://forms.gle/Sc5U71YSC7fhCMGY8Pagal surinktų balų skaičių įstaigos bus įvertintos Žaliuoju, Sidabriniu arbaAuksiniu diplomu. Nesurinkę Žaliąjam diplomui gauti reikalingo minimalausbalų skaičiaus, įstaigos gaus padėkas už dalyvavimą Programoje.Jei kils klausimų - mielai jų laukiame.Sėkmės!
„Darni mokykla“ / „Darnus darželis“ – KAS TAI? Darnumas – tai visą įstaigą apimantis požiūris, taikomas ne tik ugdymoturiniui. Jis apima ir visą įstaigos infrastruktūros planavimo ir valdymosistemą.Per mokymo ir kasdienes praktikas vaikai, jaunuoliai rengiami visą gyvenimątrunkančiai darniai gyvensenai.Tai gerosios praktikos modelis, suteikiantis ugdytiniams, jų tėveliams irdarželio / mokyklos personalui konkrečias galimybes prisidėti prie darniosgyvensenos modelio įgyvendinimo, tuo pačiu metu demonstruojant pavyzdį kitomssuinteresuotosioms šalims.
Pastaraisiais metais, kuomet tvarumo ir energijos taupymo problemos yra itin aktualios, svarbu kalbėti apie tai, kaip kiekvienas galime prisidėti prie pasaulio gerovės net ir mažais žingsneliais. Apie tai, kas kasdieniame gyvenime veda tvarumo link ir kaip pakoregavus įpročius galime išgelbėti pasaulį dalinosi lektorės Asta Vaitulevičė, Grėtė Švėgždaitė ir Laura Petruškė.
Kai tvariau – tai ir skaniau! Ar šis šūkis teisingas, netrukus išbandys jaunieji mūsų Skanios studijos kulinarai. Taip pat ir tie,ką jie pasikvies į svečius😊